Oficiāli atklāta Eiropas Sadarbības diena

Ar oficiālu atklāšanas pasākumu Eiropas Parlamentā Strasbūrā un jauniešu radošo tekstu kampaņu Latvijā otrdien tiek oficiāli atklāta Eiropas Sadarbības diena, kuras mērķis ir informēt sabiedrību par labu kaimiņattiecību un pārrobežu sadarbības rezultātiem un priekšrocībām, informēja kampaņas organizatori.

Lai ieskandinātu Eiropas Sadarbības dienu Latvijā, spēkus apvienoja četras pārrobežu sadarbības programmas, kurās Latvija ir viena no partnervalstīm: Latvijas–Lietuvas, Igaunijas–Latvijas, Igaunijas–Latvijas–Krievijas un Centrālā Baltijas jūras reģiona programma, organizējot radošo tekstu darbnīcu jauniešiem. Tā notika sadarbībā ar starptautisko organizāciju „Loesje”, izmantojot „Loesje” radošās rakstīšanas metodi.

Darbnīcas mērķis bija radoši apspēlēt tēmas, kas saistītas ar sadarbību starp valstīm, kaimiņu attiecībām, Eiropas nākotni un jaunu teritoriju iepazīšanu. Tāpat dalībniekiem vajadzēja radīt tekstus, kas varētu pievērst sabiedrības uzmanību. Radītie teksti tika iemūžināti pilsētvidē – Rīgā, tādējādi paspilgtinot teksta saturu, veicinot diskusiju un informējot iedzīvotājus par gaidāmo Eiropas Sadarbības dienu.

Eiropas Sadarbības diena šogad otro reizi tiks atzīmēta visā Eiropas Savienībā un tās tuvāko kaimiņvalstu teritorijās (kopā 30 valstīs) 21. septembrī un nedēļās ap šo datumu, apvienojoties vairākiem desmitu pārrobežu sadarbības programmu.

Papildus jau minētajai kampaņai Igaunijas–Latvijas programma 20. septembrī aicina interesentus no Latvijas un Igaunijas doties "piedzīvojumu ceļojumā" ar četriem autobusiem, kurā iepazīstinās ar īstenotajiem projektiem robežas abās pusēs, Latvijas–Lietuvas programma 21. septembrī Šauļos visas dienas garumā organizēs aktivitātes par godu Baltu vienības dienai - abu valstu kopīgajiem svētkiem, savukārt Igaunijas–Latvijas–Krievijas programma 5., 10. un 14. septembrī organizē publisko koku stādīšanu pierobežā.

Eiropas Sadarbības dienu koordinē programma INTERACT ar Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta un Reģionu komitejas atbalstu. Vairāk informācijas par Eiropas Sadarbības dienu: www.ecday.eu.

Pārrobežu sadarbības programmu mērķis ir pierobežu reģionu attīstības veicināšana, ar īstenoto projektu palīdzību padarot reģionus pievilcīgākus dzīvošanai un apmeklēšanai.

Ieskats radošo tekstu kampaņas norisēs un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas Innas Šteinbukas komentārs par Eiropas Sadarbības dienu http://youtu.be/bJGruN2zncw.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti