OECD Padome apstiprina Latvijas iestāšanās sarunu «Ceļa karti»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Padomes sēdē Parīzē otrdien apstiprināta Latvijas iestāšanās sarunu „Ceļa karte", informēja Ārlietu ministrijā.

„Ceļa karte" nosaka Latvijas pievienošanās plānu organizācijai, tai skaitāiestāšanās nosacījumus, komitejas un galvenos instrumentus, pēc kuriem tiks vērtēta atbilstība OECD standartiem, kā arī procedūras un citu procesa norisei nepieciešamo informāciju.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs norāda, ka ar iestāšanās sarunu „Ceļa kartes" apstiprināšanu formāli tiek uzsākts Latvijas iestāšanās process OECD, kas ietvers aktīvu darbu divdesmitvienā OECD komitejā. Iestāšanās procesā īpaša nozīme būs ciešai un koordinētai sadarbībai starp nozaru ministrijām, valdību un parlamentu. Ministrs atkārtoti uzsver, ka dalība OECD nodrošinās Latvijas valdību ar iespējami labāko analīzi, pētījumiem, rekomendācijām un risinājumiem gandrīz ikvienā ekonomiskās politikas jomā.

„Mēs varam mācīties no savas pieredzes un kļūdām, vai arī balstīt savus ekonomiskās politikas lēmumus uz starptautiski salīdzināmiem pierādījumiem un citu valstu veiksmes stāstiem konkrētās jomās", norāda Rinkēvičs.

Nākamais iestāšanās procesa solis ir pozīciju gatavošana Latvijas sākotnējam memorandam, kurā tiks aprakstīts Latvijas viedoklis visās juridiskajās un politiskajās saistībās, kas izriet no katra OECD instrumenta.

Pēc Latvijas sākotnējā memoranda iesniegšanas OECD sāksies tehniskās diskusijas ar katru „Ceļa kartē" norādīto komiteju. Latvijas iesaistīto institūciju ekspertiem būs aktīvi jāpiedalās un jāsniedz ieguldījums Investīciju, Korporatīvās pārvaldības, Finanšu tirgu, Apdrošināšanas un privāto pensiju, Konkurences, Fiskālo lietu, Vides politikas, Ķimikāliju, Publiskās pārvaldības, Regulatorās politikas, Statistikas, Ekonomikas un attīstības analīzes, Izglītības politikas, Nodarbinātības, darba un sociālo lietu, Veselības, Tirdzniecības komitejas un Eksporta kredītu darba grupas, Zivsaimniecības komitejas, Zinātnes un tehnoloģiju politikas komitejas, Informācijas, datoru un komunikācijas politikas, Patērētāju aizsardzības politikas komitejas un Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos darba grupas darbā.

Iestāšanās process OECD norisinās atkarībā no kandidātvalsts progresa. Balstoties uz iepriekšējās paplašināšanās valstu pieredzi, sarunu pabeigšanas un dalībvalsts statusa iegūšanas laiks no uzaicinājuma saņemšanas brīža ir līdz pat diviem gadiem.

Decembra sākumā tiek plānota OECD Sekretariāta un vairāku direktorātu vadītāju tehniskā misija Rīgā, kuras laikā OECD informēs, kā notiek darbskomitejās. Tāpat notiks divpusējās tikšanās ar atbildīgajām Latvijas institūcijām.

30. maijā OECD Ministru padomes sēdē Parīzē dalībvalstis pilnvaroja organizācijas ģenerālsekretāru uzsākt sarunas ar Latviju par pievienošanos organizācijai, kas ir nozīmīgākais globālās ekonomikas veidošanas forums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti