OECD aptur Krievijas iestāšanās procesu, izvēloties stiprināt sadarbību ar Ukrainu

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) ceturtdien paziņoja, ka ir atlikusi Krievijas iestāšanās procesu organizācijā, norādot, ka organizācija stiprinās saites ar Ukrainu.

Attīstīto demokrātiju galvenais politiskais forums OECD norādīja, ka pēc 34 tās dalībvalstu prasības tā "uz laiku" ir "atlikusi darbības, kas saistītas ar [Krievijas] iestāšanās procesu".

OECD dalībvalstis ir vienojušās, ka organizācijai "ir pozitīvi jāreaģē uz Ukrainas prasību tālākai pašreizējo OECD un Ukrainas sadarbībai", tā paziņoja.

Lēmums pieņemts laikā, kad pieaug starptautiskais spiediens uz Krieviju saistībā ar tās rīcību Ukrainas Krimas pussalā, kas radījusi Aukstajam karam līdzīgas nesaskaņas Krievijas un Rietumvalstu starpā.

OECD atsaucās uz signāliem no jaunās Rietumu atbalstītās Ukrainas valdības, kas uztur kontaktus arī ar Starptautisko Valūtas fondu, no kura vēlas palīdzību krīzes sagrautās ekonomikas reformēšanā.

Organizācija norādīja, ka sadarbības pastiprināšana ar Ukrainu ļaus valstij "izmantot OECD zināšanas sabiedriskās politikas izaicinājumu, ar ko tā saskaras, risināšanā".

Paziņojumā norādīts, ka OECD ir informējusi Krieviju par savu lēmumu apturēt iestāšanās procesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti