Odesā naktī demontēti pieminekļi Katrīnai II un Suvorovam

Naktī uz ceturtdienu Ukrainā, Melnās jūras ostas pilsētā Odesā ir demontēti pieminekļi Krievijas imperatorei Katrīnai II un krievu karavadonim Aleksandram Suvorovam.

Par šo pieminekļu aizvākšanu novembra sākumā nobalsoja Odesas iedzīvotāji, bet pēc tam to atbalstīja arī pilsētas padomes deputāti.

Oktobrī notika tiešsaistes aptauja par statujas nākotni. Puse Odesas iedzīvotāju vēlējās to pilnībā iznīcināt. 36% uzskatīja, ka tai jāpaliek esošajā vietā, bet ar vēsturisku skaidrojumu. Tagad izlemts, ka uz laiku statuja tiks pārvietota uz mākslas muzeju.

Pieminekli Katrīnai II, ko uzskata par Odesas dibinātāju, uzcēla 1900. gadā, bet 1920. gadā boļševiku vara to aizvāca. Pieminekli atjaunoja tikai 2007. gadā, neraugoties uz vairāku sabiedrisko organizāciju un tā laika Ukrainas prezidenta Viktora Juščenko iebildumiem.

Pēc Krievijas pilna apmēra iebrukuma 24. februārī Ukrainas pilsētas sāka aktīvi atbrīvoties ne tikai no padomju laika ielu nosaukumiem un pieminekļiem, bet arī no ielu un iestāžu nosaukumiem un pieminekļiem, kas ir saistīti ar senāko Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti