Obamas vizītes Eiropā mērķis ir padziļināt Krievijas izolāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

ASV prezidenta Baraka Obamas nākamnedēļ gaidāmā vizīte Eiropā ir iespēja parādīt, ka ASV vada kampaņu, lai izolētu Krieviju par Krimas aneksiju, savā paziņojumā norāda Baltais nams.

Vizītes laikā Baraks Obama tiksies ar septiņu pasaules ekonomiski attīstītāko valstu grupas G7 līderiem, kā arī runās ar Eiropas Savienības un NATO līderiem, cenšoties sodīt Krieviju par Ukrainas reģiona pārņemšanu.

ASV prezidents vizītes laikā apmeklēs Hāgu, Briseli, Vatikānu, kā arī Saūda Arābiju. Viņš tiksies arī ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu un mēģinās mazināt saspīlējumu starp galvenajiem sabiedrotajiem Āzijā Dienvidkoreju un Japānu.

Vizītes galvenais mērķis, kā norādīja Baltais nams, ir sūtīt spēcīgu signālu NATO sabiedrotajiem, tostarp Austrumeiropā, kā arī Krievijai, ka tai ir jāsamaksā par Krimas piespiešanu pamest Ukrainu.

ASV nacionālās drošības padomniece Sjūzena Raisa teica, ka laikā pēc Aukstā ara Rietumvalstu centieni integrēt Krieviju plašākā starptautiskajā sabiedrībā ir bijuši balstīti uz izpratni, ka tā spēlēs pēc "satiksmes noteikumiem" un pieņems starptautiskās tiesības.

"Tas, ko redzējām Ukrainā, acīmredzami ir ļoti kliedzoša atkāpe no tā," viņa atzina, piebilstot, ka "tādēļ Eiropas valstīm un cilvēkiem un starptautiskajai sabiedrībai.. ir jāpārvērtē, ko tas nozīmē un kāda ir iesaiste".

Raisa neatklāja, vai Eiropas Savienība, kas noteikusi vīzu aizliegumu un aktīvu iesaldēšanu vairākām Krievijas ama6tpersonām, būtu gatava pastiprināt savu pozīciju un pievienoties Vašingtonas draudiem tieši vērsties pret Krievijas ekonomiku.

Obama vizītes laikā apmeklēs kodoldrošības samitu Hāgā, tomēr iepriekš plānotās vizītes akcents mainījās pēc tam, kad Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs pirms mēneša pameta Kijevu un Krievija sāka Krimas aneksiju.

ASV prezidents aicināja G7 līderus pirmdien pulcēties Nīderlandes galvaspilsētā, simboliski noraidot Krieviju, kurai šogad Sočos bija jārīko G8 samits, kas, visticamāk, nenotiks.

Raisa sacīja, ka Obamas pirmā vizīte Atlantijas okeāna otrā pusē parādīs, ka viņa administrācija izvēlas risināt starptautiskos jautājumus, izmantojot ciešas sadarbības tīklu ceļā.

Ar Eiropas līderiem Obama plāno runāt par transatlantisko tirdzniecības un investīciju partnerību, kā arī NATO kolektīvās aizsardzības nozīmi.

Viņa tikšanās ar Ķīnas prezidentu, kā arī trīspusējā sanāksme ar Dienvidkorejas prezidenti Paku Geunhji un Japānas premjerministru Sindzo Abi uzsvērs Obamas politiku līdzsvarot ASV resursus Āzijā, ko vizītē viņš apmeklēs aprīlī. Vašingtona ir paudusi bažas par nesaskaņām starp Japānu un Dienvidkoreju.

Pēc Pirmā pasaules kara kaujas lauka Flandrijā apmeklējuma trešdien Obamam būs samits ar ES līderiem un tikšanās ar NATO ģenerālsekretāru Andersu Fo Rasmusenu Briselē. Tad viņš Briselē runā izklāstīs savu redzējumu par transatlantiskajām attiecībām pēc Krievijas rīcības Krimā.

Ceturtdien Obama tiksies ar pāvestu Francisku Vatikānā. Atrodoties Romā, Obama pirmo reizi tiksies ar jauno Itālijas premjeru Mateo Renci.

Pēc tam ASV prezidents dosies uz Saūda Arābiju, kur ar karali Abdullāhu centīsies mazināt skepsi par kodoldiplomātiju ar Irānu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti