Obama un Bušs pauž satraukumu par politisko vidi ASV

Bijušie ASV prezidenti Džordžs Bušs un Baraks Obama pauduši satraukumu par notiekošo valsts politiskajā vidē. Lai arī tas netika atklāti pateikts, abu bijušo prezidentu vēstījumos bija lasāms slēpts nosodījums Donalda Trampa vadībai.

Līdz šim abi bijušie ASV prezidenti ir izvairījušies atklāti kritizēt pašreizējā valsts līdera Donalda Trampa vadības stilu. Sakot uzrunu demokrātu partijas priekšvēlēšanu pasākumā Ņujorkā, Baraks Obama aicināja līdzcilvēkus noraidīt šķelšanās un baiļu politiku, kāda pašlaik valda ASV. Obama gan nenosauca vārdā Trampu, taču viņa vēstījums skaidri lika saprast, ka tiek runāts tieši par pašreizējo prezidenta administrāciju.

“Valstij un pasaulei ir jāsūta vēstījums, ka mēs noraidām šķelšanos. Mēs noraidām baiļu politiku. Mums likās, ka esam nolikuši malā dažas no politikām, ko redzam tagad. Klausieties! Šis ir 21., nevis 19.gadsimts,” sacīja Obama.

Šī bija pirmā Baraka Obamas uzstāšanās politiskajā pasākumā pēc prezidenta amata atstāšanas šī gada janvārī.

Citā pasākumā uzstājās vēl viens bijušais ASV prezidents – Džordžs Bušs. Arī viņš savā uzrunā kritizēja pastāvošo varu, konkrētus vārdus neminot. Uzrunā Ņujorkā Bušs pauda bažas, ka šķelšanās politika ir guvusi virsroku.

“Būt par amerikāni – tas nozīmē pilsonisku atbildību un augstus ideālus.

Žēl, ka iebiedēšana un nosodījums pārņem mūsu sabiedrības viedokli. Ir iedrošināta tumsonība.

Mūsu politika ir kļuvusi vājāka pret klajiem safabricējumiem. Jaunatnes vidū pamazām zūd intensitāte demokrātijas atbalstam. Brīžiem liekas, ka spēki, kas mūs šķeļ, ir spēcīgāki par spēkiem, kas mūs vieno,” pauda Bušs.

Viņš arī aicināja valsti stiprināt kiberdrošību laikā, kad spēki no ārpuses mēģina uzbrukt demokrātijai. Viņš paziņoja, ka nevēlas, lai ASV politika būtu vērsta uz izolāciju un nacionālu ekstrēmismu, taču šobrīd ir bažas, ka tieši tas arī varētu notikt.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti