Obama sola drošību Baltijai

ASV prezidents Baraks Obama ceturtdien atkārtoti apsolīja drošības garantijas Baltijas valstīm. To viņš paziņoja saistībā ar savu plānoto vizīti Igaunijā.

„Mēs ļoti nopietni uztveram NATO Statūtu 5. pantu aizsargāt vienam otru. Un tas attiecas uz ikvienu, vislielāko vai vismazāko Ziemeļatlantijas bloka dalībvalsti,” – paziņoja Obama. 

Viens no iemesliem, kāpēc es došos uz Igauniju, ir vēlme darīt zināmu šīs valsts iedzīvotājiem, cik nopietni mēs uztveram šīs saistības." ASV prezidents savā paziņojumā arī atkārtoti pievērsa uzmanību gaidāmā NATO samita nozīmei. "Mums arī jāpārliecinās, ka ikviena valsts dod savu ieguldījumu kopējās drošības garantēšanā,” teica ASV prezidents.

Jau vēstīts, ka pēc martā notikušās Krimas aneksijas aprīlī Ukrainas austrumu reģionos aktivizējās prokreiviskie separātisti, kuri pasludinājuši neatkarību un pat rīkojuši referendumus par atdalīšanos no Ukrainas. Kijeva viņus dēvē par teroristiem un aprīļa nogalē sākta pretterorisma operācija. Lai gan Krievija oficiāli noliedz atbalstu separātistiem, daudzi pierādījumi liecina par pretējo. Arī Rietumvalstu noteiktās sankcijas pret Krieviju nav devušas cerēto rezultātu, un augusta nogalē, saskaņā ar Kijevas sniegtajām ziņām, Krievijas armijas regulāras daļas iebruka Ukrainā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti