Pagājušā gada augustā ASV prezidents Baraks Obama paziņoja, ka gadījumā, ja tiktu konstatēta ķīmisko ieroču pārvietošanās vai izmantošana, tiktu šķērsota sarkanā līnija. Tas nozīmētu, ka gan ASV prezidenta, gan visu Savienoto Valstu attieksme varētu radikāli mainīties. Daudzi analītiķi šos paziņojumus iztulkoja kā gatavību iesaistīties jaunā karadarbībā, piemēram, pilsoņu kara pārņemtajā Sīrijā.
Šonedēļ starptautiskās sabiedrības nosodījumu un satraukumu izpelnījās ziņas par iespējamo ķīmisko ieroču lietošanu Damaskas pievārtē un vairāk nekā tūkstoš cilvēku bojāeju. Intervijā televīzijas sabiedrībai CNN Baraks Obama situāciju nosaucis par satraucošu, vienlaicīgi norādot, ka Savienotajām valstīm vienām pašām situāciju atrisināt nav iespējams:
„Tas, ko mēs esam redzējuši, rada ļoti nopietnas bažas. Mēs uzturam sakarus ar visu starptautisko sabiedrību un cenšamies panākt labāko iespējamo rīcību no Apvienoto nāciju puses. Mēs esam aicinājuši Sīrijas vadību atļaut izmeklēt notikušo, jo ANO inspektori pašlaik atrodas šajā valstī. Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, mēs gan nesagaidām sadarbību. Es uzskatu, ka situācija Sīrijā ir ļoti nopietna, taču priekšstats, ka Amerikas Savienotās valstis var atrisināt sarežģītu pilsonisku konfliktu Sīrijas iekšienē, ir pārspīlēts.”
Vasaras sākumā Obamas administrācija paziņoja, ka plāno piešķirt militāru atbalstu Sīrijas nemiernieku kaujiniekiem, taču daži kongresa pārstāvji ir aicinājuši Amerikas Savienotās Valstis iesaistīties daudz lielākā apjomā. Šajā intervijā Obama norādīja, ka ir nepieciešams rūpīgi izpētīt starptautiskos likumus, kā arī aprēķināt, cik operācija Sīrijā varētu izmaksāt. Obama atgādinājis, ka joprojām tiek tērēti miljardiem dolāru, lai noslēgtu karu Afganistānā. ASV prezidents arī paudis pārliecību, ka neapdomīga rīcība šajā situācijā varētu nozīmē ASV iesaistīšanos ļoti dārgā, sarežģītā un bīstamā operācijā, kas var izraisīt vēl lielāku aizvainojumu un neapmierinātību visā reģionā.
„Kad jūs redzat ķīmisku ieroču izmantošanu lielos apmēros, situācija kļūst ārkārtīgi satraucoša. Lai arī mēs vēl pētām visus pierādījumus, notikušais sāk skart Savienoto Valstu galvenās nacionālās intereses. Mums ir jāpārliecinās, ka nenotiek masu iznīcināšanas ieroču izplatīšana, un mums ir jāaizsargā savi sabiedrotie reģionā. Tā kā šī problēma ir ļoti nopietna, tā noteikti piesaistīs pastiprinātu Savienoto Valstu un, cerams, arī starptautiskās sabiedrības uzmanību,” sacīja Obama.
Vienlaicīgi ar ASV prezidentu, arī Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās Ketrīna Eštone aicinājusi starptautisko sabiedrību uz nekavējošu un atbildīgu rīcību, lai diplomātiskā ceļā izbeigtu vardarbību Sīrijā. Eštone arī paudusi atbalstu ANO ierosinātajai izmeklēšanai jautājumā par iespējamo ķīmisko uzbrukumu, kā arī atkārtoti atbalstījusi Krievijas un Vašingtonas iniciatīvu sarīkot Sīrijai veltītu miera konferenci Ženēvā.
Bet tikmēr Krievija asi nosodījusi tādu valstu kā Francija un Lielbritānija aicinājumu pielietot spēku pret Sīrijas režīmu. Lai arī Krievija iestājas par ANO vadītas izmeklēšanas sarīkošanu, tā atkārtoti uzsver, ka pašlaik pieejamie dati liecinot par nemiernieku provokāciju un centieniem traucēt objektīvai izmeklēšanai.