Obama pēdējā preses konferencē prezidenta amatā uzsver neatkarīgu mediju nozīmi

ASV prezidents Baraks Obama trešdien, 18.janvarī, Baltajā namā sniedza pēdējo preses konferenci līdzšinējā amatā. Tajā viņš pateicās žurnālistiem par sadarbību un novēlēja turpināt tikpat rūpīgi uzmanīt politiķus un amatpersonas Vašingtonā un visā valstī, kā viņi to darījuši viņa laikā.   

Obama pieminēja savas pagājušajā nedēļā teiktās atvadu runas tēzes par demokrātijas apdraudējumu Savienotajās Valstīs. Mediji un to neatkarība, pēc viņa teiktā, ir viens no demokrātijas stūrakmeņiem. 

“Es ceru, ka jūs turpināsiet ar to pašu neatlaidību, kā līdz šim, darīt smago darbu -  aizrakties līdz patiesībai un pavēstīt to sabiedrībai.  Liekot tiem no mums, kas ir pie varas, parādīt sevi no labākās puses, un liekot šai valstij kļūt par labāko vietu, kāda iespējama,” sacīja Obama.

Jaunākās sabiedriskās domas aptauja liecina, ka Obamas paveikto prezidenta amatā atzinīgi vērtē aptuveni 60% amerikāņu. Tas ir augstākais rādītājs šī termiņa laikā.

Politikas vērotāji norāda, ka šī ir paradoksāla situācija. Baltā nama nākamais saimnieks Donalds Tramps startēs ar zemāko reitingu, kāds jebkad bijis jaunievēlētam prezidentam. Viņš gatavojas iznīdēt lielu daļu no Obamas atstātā mantojuma. Aizejošā prezidenta popularitāte arī nav palīdzējusi viņa pārstāvētajai Demokrātu partijai, kas zaudēja ietekmi Kongresa abās palātās.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti