Obama pēc NATO samita apliecina: Gaisa patruļas Baltijā turpināsies

ASV prezidents Baraks Obama  pēc NATO samita Velsā apliecināja, ka „NATO gaisa patruļas Baltijas debesīs turpināsies”.

 „Mēs vēlreiz apstiprinājām alianses centrālo misiju – piektais pants ir pienākums citam pret citu, uzbrukums vienai NATO dalībvalstij ir uzbrukums visām. Tas ir saistošs, līgumā noslēgts pienākums. Tas nav diskutējams. Šo samitu Velsā mēs atstājam ar absolūtu pārliecību, ka aizstāvēsim ikvienu NATO dalībvalsti,” preses konference samita noslēguma sacīja Obama.

„Mēs vienojāmies būt redzamāki un apliecināt, ka aizstāvēsim mūsu Austrumu dalībvalstis. NATO gaisa patruļas Baltijas debesīs turpināsies, spēku mācības rotācijas kārtībā Austrumeiropas teritorijā turpināsies, NATO patruļas Melnajā jūrā turpināsies. Visas 28 NATO dalībvalstis ir piekritušas piedalīties visos šajos pasākumos, cik vien ilgi tas būs nepieciešams.

Jau ziņots, ka NATO dalībvalstu līderi piektdien samitā Velsā vienojušies veidot jaunus Ātrās reaģēšanas spēkus. Ātrās reaģēšanas spēkus veidos kā atbildi uz Krievijas agresīvo politiku. Ātrās reaģēšanas spēkos būs vairāki tūkstoši sauszemes spēku karavīru, kas būs gatavi reaģēt uz krīzes situācijām dažu dienu laikā. Ātrās reaģēšanas spēkus veidos kā atbildi uz Krievijas agresīvu politiku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti