Obama: Pasaule nav darījusi pietiekami, lai apturētu Ebolas vīrusa draudus

"Pasaulē kopumā nav darīts pietiekami daudz, lai apturētu Ebolas draudus," tā otrdien, 14.oktobrī, pavēstīja ASV prezidents Baraks Obama, tiekoties ar 20 valstu aizsardzības ministriem, informē "Reuters".

Savienoto Valstu līderis 14.oktobrī Vašingtonā tikās ar 20 valstu aizsardzības ministriem, lai apspriestu "Islāma valsts" radīto spriedzi Sīrijā un NATO valsts Turcijas pierobežā.

Tostarp tika uzsvērts, ka pasaule ir pārāk maz darījusi, lai apturētu Ebolas vīrusu. Viņš uzskata, ka vīruss, kas Rietumāfrikā nogalinājis gandrīz 4500 cilvēkus, ir jāaptur tā izplatības sākumā.

ASV līderis Obama piebilda, ka viņa vadītās valsts veselības aprūpes sistēma ir pietiekami spēcīga un Ebolas vīrusa epidēmija Savienotajās Valstīs ir maz ticama.

Pasaules Veselības organizācija jau šovasar brīdinājusi, ka Ebolas vīrusa draudi tiek novērtēti pārāk zemu. Esošie medikamenti pret to ir bezspēcīgi, bet  vakcīna varētu tikt izstrādāta tikai nākamā gada sākumā.  Tikmēr Latvijas dienesti informējuši, ka ir izstrādāts rīcības plāns cīņa ar Ebolu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti