Obama kritizē Trampa cildinošos izteikumus par Putinu

ASV prezidents Baraks Obama otrdien kritizēja republikāņu Baltā nama kandidāta Donalda Trampa cildinošos izteikumus par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, nodēvējot tos par glaimojošiem un tādiem, kam nav precedenta.

Tramps ir atkārtoti paudis savu apbrīnu Putinam un nosaucis viņu par labāku līderi nekā Obama, kā arī iestājies par to, lai ASV un Krievija atkal tuvinātos.

"Trampa kunga glaimojošajiem izteikumiem par Putina kungu un pakāpei, kādā viņš, šķiet, modelē savu politiku [..]   pēc Putina kunga parauga, Amerikas politikā nav precedenta," sacīja ASV prezidents kopīgā preses  konferencē ar Itālijas premjerministru Mateo Renci, kurš ieradies vizītē Vašingtonā.

Obama teica, ka nākamā prezidenta administrācijas laikā Savienotajām Valstīm jāturpina vērst uzmanība uz tādu Krievijas rīcību, kas pārkāpj starptautiskās normas.

"Mēs uzskatām, ka Krievija ir liela svarīga valsts, un tās bruņotie spēki [pasaulē] atpaliek tikai no mūsu [bruņotajiem spēkiem]," norādīja ASV prezidents.

"Taču viņu [Krievijas] rīcībai ir bijušas graujošas sekas attiecībā uz starptautiskajām normām un starptautiskajiem noteikumiem, tā kā mums uz to ir jāvērš [citu] uzmanība, un jebkuram, kurš ieņems šo [prezidenta] amatu, ir jāuzskata līdzīgi" sacīja demokrāts Obama.

Viņš arī pauda pārsteigumu, ka Republikāņu partijā, kas vēsturiski ir bijusi noskaņota pret Krieviju, ir politiķi, kas atbalsta Trampa nostāju attiecībā uz Maskavu.

ASV prezidenta vēlēšanas notiks 8.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti