Obama: Kodolterorisma draudi ir reāli

Draudi no teroristiem, kas mēģinātu īstenot kodoluzbrukumu, kas "mainītu pasauli”, ir reāli. Par to brīdinājis ASV prezidents Baraks Obama piektdien Vašingtonā notikušajā kodolsamitā, kurā bija pārstāvētas vairāk nekā 50 valstis. Pasaules līderi kodoldrošības sanāksmē atkārtoti apliecināja gatavību neļaut kodolieročiem nonākt ekstrēmistu rokās, taču brīdināja, ka draudi nemitīgi pieaug. 

Samita dalībnieki pauda bažas arī par Ziemeļkorejas kodolieroču programmu, kā arī to, ka sanāksmē nepiedalījās Krievija. ASV prezidents Obama paziņoja, ka pasaule ir spērusi "konkrētus” soļus, lai novērstu kodolterorismu. Bet viņš arī brīdināja, ka kodolmateriālu nonākšana tādu radikālo džihādistu grupējumu kā „Islāma valsts” rokās ir "viens no lielākajiem draudiem globālajai drošībai”.

„Pasaulē vēl ir daudz radioaktīvo un kodolmateriālu, kuru drošība ir jānostiprina. Plutonija krājumi pasaulē pieaug, dažās valstīs paplašinās kodolarsenāli. Pieaug mazo taktisko kodolieroču skaits, attiecībā uz kuriem ir lielāks zādzības risks. Es aicinu visas valstis, kas piedalās šajā samitā, pievienoties diskusijām starp mūsu izlūkošanas un drošības dienestiem par to, kā uzlabot informācijas apmaiņu, lai novērstu jebkāda veida teroruzbrukumus. It īpaši tos, kuros varētu tikt izmantoti masu iznīcināšanas ieroči,” sacīja Obama.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins atteicās ierasties kodolsamitā, savukārt ar kodolieročiem bruņotās Pakistānas premjerministrs Navazs Šarifs vizīti Vašingtonā atcēla pēc terora aktiem Lahoras pilsētā.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti