Panorāma

Panorāma

Panorāma

Applūdušie meži – dabas katastrofa

Brīdina par sociālo mediju negatīvo ietekmi

Obama brīdina par sociālo mediju negatīvo ietekmi

Bijušais ASV prezidents Baraks Obama īpašā intervijā brīdinājis par sociālo mediju negatīvo ietekmi uz sabiedrību. Sarunā ar Lielbritānijas princi Hariju Obama norādījis, ka tie veicinājuši arvien lielāku sabiedrības šķelšanos, un aicinājis meklēt risinājumus.

Tikmēr pašreizējais prezidents Donalds Tramps turpina izmantot sociālos tīklus, lai asi kritizētu savus pretiniekus.  

44. ASV prezidents Baraks Obama kopš savas prezidentūras beigām ļoti reti parādījies publiski un sniedzis komentārus, taču Ziemassvētku laikā publicēta kāda īpaša viņa intervija – ar Lielbritānijas princi Hariju. Tajā Obama izvērsti atskatījās uz savu prezidentūras laiku un īpaši izcēla tehnoloģiju nestās pārmaiņas.

Viņu pašu princis Harijs nodēvēja par pirmo sociālo mediju prezidentu, tādējādi izceļot sociālo mediju lomu viņa jauno vēlētāju mobilizēšanā un sociālo tīklu izmantošanas uzsākšanu prezidentūras laikā. Taču kā uzsver Obama – sociālajiem tīkliem ir arī būtiska ēnas puse.

“Viena no interneta radītām briesmām ir tas, ka cilvēki var veidot pilnīgi atšķirīgu realitāti. Viņi paliek savā informācijas telpā kā kokonā, kas tikai pastiprina viņu līdzšinējos aizspriedumus,” sacīja Obama.

“Tāpēc jāmeklē atbilde uz jautājumu - kā mēs varam izmantot šo tehnoloģiju tādā veidā, kas palielina atšķirīgu viedokļu skaitu, nenovedot pie sabiedrības fragmentācijas, un veido pamatu kopēju risinājumu meklēšanai,” uzsvēra Obama. 

Šajos komentāros Obama nevienu vārdā nesauca, taču runas par sabiedrības šķelšanu sociālajos tīklos īpaši atbalsojas saistībā ar pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu. Viņa atbalstītāji un pretinieki internetā sašķēlušies divās izteikti naidīgās nometnēs, un pats prezidents emocijas uzkurina vēl vairāk.

Izņēmums nebija pat Ziemassvētku vakars, kad līdz ar apsveikumiem Tramps kārtējo reizi paspēja arī asi kritizēt ASV medijus:  “Viltus ziņas atsakās runāt par to, cik liela un spēcīga ir mūsu vēlētāju bāze. Viņi rāda viltus aptaujas gluži tāpat, kā ziņo viltus ziņas. Par spīti negatīvajām reportāžām – mums sokas labi un neviens mūs nesakaus. Padarīsim Ameriku atkal varenu!”

Trampa dusmas bija izraisījusi informācija, ka prezidentu vairs atbalsta tikai 35% amerikāņu, kas ir vēsturiski zems reitings, turklāt vairākums amerikāņu vismaz pašlaik Trampa pārvēlēšanas vietā vēlētos redzēt viņa impīčmentu. Sociālajos tīklos gan prezidents Tramps ar vairāk nekā 36 000 “tvītu” gan joprojām ir reitingu karalis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti