Obama atzīst islāmistu draudu nenovērtēšanu

Amerikas Savienotās Valstis bija pārāk zemu novērtējušas džihādistu radītos draudus Sīrijā, intervijā televīzijas kanālam “CBS” ir atzinis Valsts prezidents Baraks Obama. 

No Irākas padzītie teroristu organizācijas “Al Qaeda” kaujinieki spēja sapulcēties Sīrijā un izveidot džihādistu grupējumu “Islāma valsts”. Viņi arī ļoti sekmīgi izmantoja notiekošos nemierus pret autoritārā Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu.

Baltā nama vadītājs atzina ASV izlūkdienesta kļūdu situācijas novērtēšanā. Daļa no problēmas risinājuma būtu iekšējo politisko krīžu atrisināšana Sīrija un Irākā. Tomēr ilgstošam risinājumam būtu nepieciešams pārmaiņas Sīrijas un dažu citu reģiona valstu uzskatos par politisko noregulējumu, atzina ASV prezidents.

Jau ziņots, ka pēdējo mēnešu laikā sunnītu kaujinieki pārņēmuši savā kontrolē ievērojamu Irākas ziemeļrietumu teritorijas daļu. Kaujās ar nemierniekiem Irākā gājuši bojā vismaz 2500 cilvēki, un vairāk nekā miljons iedzīvotāju bijuši spiesti doties bēgļu gaitās. Irākā turpinās valdības drošības spēku sadursmes ar sunnītu kaujiniekiem, kuri pārņem savā kontrolē arvien lielāku skaitu pilsētu, pietuvojoties arī galvaspilsētai Bagdādei. Kā norādījuši kurdu autonomā reģiona pārstāvji, pastāv arvien lielāka iespēja, ka Irāka var sabrukt.

Kaujinieku grupējums “Islāma valsts Irākā un Levantē” veidojās Irākas kara sākumā, bet pēdējos gados guvusi būtiskus militārus panākumus Sīrijas ziemeļos, karojot gan pret Bašara al Asada spēkiem, gan citiem nemierniekiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti