Obama aizstāv kritizēto Irānas kodolvienošanos

Irānas kodolvienošanās kritiķu nostāja ir pretrunā „99% procentiem pasaules un vairumam kodolekspertu”, uzstāj ASV prezidents Baraks Obama. Obama trešdien, 16.jūlijā, stingri aizstāvēja starp pasaules lielvarām un Teherānu šonedēļ Vīnē noslēgto vēsturisko vienošanos par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu apmaiņā pret starptautisko sankciju atcelšanu.

Panākto vienošanos asi kritizēja Izraēla un republikāņi ASV Kongresā, kam arī būs jābalso par vienošanās atbalstīšanu.

Tomēr Obama uzaicināja kritiķus piedāvāt labāku alternatīvu, piebilstot, ka par tādu nav dzirdējis. Viņš uzstāja, ka bija tikai divas alternatīvas, lai atrisinātu problēmas Irānas kodolprogrammas jautājumu. Pirmā - diplomātiskais ceļš un sarunas, bet otra - spēka izmantošana un karš.

ASV prezidents piebilda, ka bez vienošanās ar Irānu būtu risks, ka bruņotie konflikti Tuvajos Austrumos tikai padziļināsies, bet ar vienošanos tiekot bloķēta jebkāda iespēja Irānai īstenot kodolieroču programmu.

„Šī kodolvienošanās atbilst Savienoto Valstu un mūsu sabiedroto nacionālās drošības interesēm. Tā novērš nopietnāko draudu, proti, ka Irāna iegūst kodolieroci. Tas tikai pasliktinātu citas problēmas, ko varētu radīt Irāna. Tādēļ šī vienošanās mūsu valsti un pasauli padara drošāku,” pauda Obama.

Jau ziņots, ka Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu vienošanos ir nosaucis par vēsturisku kļūdu, kas vairos Teherānas ietekmi un nostiprinās islāmistu grupējumus. Viņš arī lika noprast, ka ir gatavs pielietot militāru spēku pret Irānas kodolobjektiem.

Vēstīts, ka otrdien pasaules lielvaras un Irāna vienojās par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu, kas ļaus starptautisko organizāciju speciālistiem piekļūt Irānas kodolenerģētikas infrastruktūrai. Savukārt pasaules lielvaras atsakās no sankcijām pret Irānu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti