Rīta Panorāma

Čehijā notiek prezidenta vēlēšanas

Rīta Panorāma

Intervija ar Eiropas Parlamenta deputātu (GKR) Andri Ameriku

Notiesāts Ņujorkas terorists Saipovs

Ņujorkas terorists atzīts par vainīgu, viņam var draudēt nāvessods

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pilsētā Ņujorkā notiesāts islāma ekstrēmists Saifullo Saipovs, kurš 2017. gada 31. oktobrī ar automašīnu nogalināja astoņus cilvēkus. Viņam draud pat augstākais soda mērs – nāvessods.

Saipovs  spriedumu noklausījās tiesas zālē Manhetenā tikai dažu kvartālu attālumā no vietas, kur beidzās viņa uzbrukums.

Prokurori uzsvēra, ka uz šo teroraktu viņu iedvesmojusi bijība pret teroristu grupējumu "Islāma valsts" un vēlme kļūt par tā dalībnieku. Viņš bijis apmierināts ar nodarīto un smaidījis, runājot ar Federālā izmeklēšanas biroja darbiniekiem.

Zvērinātie 34 gadus veco Saipovu atzina par vainīgu 28 apsūdzībās, tai skaitā astoņās slepkavībās un 12 slepkavību mēģinājumos, kā arī ārvalstu teroristu organizācijas atbalstīšanā. 

Pēc 6. februāra tiesā tiks uzklausītas jaunas liecības, kas palīdzēs zvērinātiem noteikt soda smagumu. Federālā tiesa Ņujorkā desmitiem gadu nav piespriedusi nāvessodus, kas palikuši spēkā pēc apelācijas izskatīšanas, tāpēc lielāka ir iespēja, ka teroristam piespriedīs mūža ieslodzījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti