Ņujorkā sāksies ANO Ģenerālās asamblejas debates

Otrdien ASV pilsētā Ņujorkā sāksies Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas debates.

Ņujorkā sāksies ANO Ģenerālās asamblejas debates
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Ģenerālo asambleju no tribīnes uzrunās aptuveni 150 valstu un valdību vadītāji, tostarp Latvijas prezidents Egils Levits trešdien Ģenerālajā asamblejā uzsvērs Krievijas atbildību par karu Ukrainā.

Uz Ņujorku dosies arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un viņu pavadošā delegācija. Neskatoties uz sankcijām, ASV nav atļauts likt šķēršļus ANO dalībvalstu pārstāvjiem apmeklēt Apvienoto Nāciju galveno mītni. Tajā pašā laikā, ja Lavrovam arī izdodas nokļūt kādā starptautiskā forumā, tad rietumvalstu pārstāvji parasti viņu boikotē, gan pametot zāli, kurā parādās Krievijas pārstāvis, gan atsakoties no sarunām kuluāros. 

ANO dalībvalstis balsojumā, neraugoties uz Krievijas iebildumiem, nolēma pieļaut izņēmumu un ļaut Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim pie Ģenerālās asamblejas vērsties ar videouzrunu. Vairāk nekā 50 valstis, arī ASV, Francija, Dienvidkoreja un Turcija, iesniedza priekšlikumu, kas paredz noteikt izņēmumu attiecībā uz Zelenski. Pasaules līderiem tika ļauts uzrunāt forumu ar video starpniecību 2020. un 2021. gadā Covid-19 pandēmijas dēļ. Tomēr šogad notikusi atgriešanās pie ierastā uzrunu formāta, un runāt var tikai tie, kas notikumā ir klāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti