Dienas ziņas

Valmierā skolēniem sāk izvadāt brīvpusdienas

Dienas ziņas

Pašvaldības lemj par skolēnu ēdināšanu

Ņujorkā pietauvojas milzīgs hospitāļkuģis

Ņujorkā pietauvojas milzīgs hospitāļkuģis

Lai atslogotu koronovīrusa vissmagāk skartās ASV pilsētas Ņujorkas slimnīcas, valsts lielākajā pilsētā ieradies ASV armijas hospitāļkuģis. Tajā ir simtiem gultasvietu un operāciju zāles, un kuģi parasti izmanto humānās krīzes apstākļos vai militārajās operācijās. Savienotajās Valstīs reģistrēts lielākais inficēšanos skaits pasaulē, un tas turpina strauji pieaugt.

ASV karaflotes hospitāļkuģī “Comfort” ir viens tūkstotis gultasvietu un 12 operāciju zāles. Tas pietauvojies Ņujorkā, lai atslogotu veselības aprūpes sitēmu – uz hospitāļkuģi no slimnīcām pārvietos tos pacientus, kas nav saslimuši ar Covid-19, lai atbrīvotu vietas to aprūpei, kas ir inficējušies.

Kuģis ir pārveidots naftas tankeris. Pārkrāsots balts ar vairākiem lieliem sarkaniem krustiem, lai uzskatāmi demonstrētu, kādam mērķim tas paredzēts un lai to aizsargātu no uzbrukumiem. Hospitāļkuģus aizsargā Ženēvas konvencija, ja tajos nav nekādu ieroču vai munīcijas. Ikviena valsts, kas bruņoti vēršas pret šādu kuģi, tiek apsūdzēta kara noziegumos.

ASV armija šo kuģi parasti izmanto militāro kampaņu atbalstam un humāno krīžu apstākļos ārvalstīs, piemēram, pēc zemestrīcēm un postošām vētrām. Pagājušajā gadā šis hospitaļkuģis vairākus mēnešus uzturējās pie Latīņamerikas krastiem, atbalstot Venecuēlas kaimiņvalstis, kuras bija uzņēmušas miljoniem venecuēliešu, kas bija aizbēguši no smagā ekonomiskajā un politiskajā krīzē grimstošās valsts. Ņujorkā kuģis pēdējo reizi bija pietauvojies pēc 11. septembra teroraktiem, lai sniegtu medicīnisko palīdzību cietušajiem.

Savienotajās Valstīs Ņujorka un Ņujorkas štats patlaban ir Covid-19 epidēmijas epicentrs. Sagaidot hospitāļkuģi, Ņujorkas mērs Bills de Blasio teica, ka tas ir kā pilsētai pievienot vēl vienu pilnīgi jaunu slimnīcu.

"Pēdējās dienās daudzi ņujorkieši jutušies vientuļi un neziņā par to, kas notiks tālāk. Neziņā par to, vai palīdzība nāks. Tagad varu visiem ņujorkiešiem pateikt, ka šī ir acīmredzama liecība – mēs neesam vieni," uzsvēra mērs.

Ņujorkas mērs gan norādīja, ka līdz maijam tik un tā būs nepieciešams trīskāršot pilsētā pieejamo gultasvietu skaitu.

ASV reģistrēts visvairāk inficēšanās gadījumu ar koronavīrusu pasaulē – vairāk nekā 160 tūkstoši. Gandrīz puse no tiem Ņujorkas štatā. Savienotajās Valstīs mirušo skaits pārkāpis trīs tūkstošu slieksni, un paredzams, ka arī šajā drūmajā statistikā ASV  drīz apsteigs pandēmijas izcelsmes valsti Ķīnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti