Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Ņujorka gatavojas ANO klimata samitam

Ņujorkā gatavojas ANO Klimata samitam

Ņujorkā, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) mītnē sestdien, 21. septembrī, pulcējas jaunieši no visas pasaules, lai pievērstos klimata izmaiņām. Viņu vidū būs arī starptautiski pazīstamā zviedru vides aktīviste, 16 gadu vecā Grēta Tūnberga. Jauniešu tikšanās ievada ANO valstu vadītāju samitu, kurā piedalās arī Latvija.

Šī ir viena no retajām reizēm pazīstamā izdevuma “Time” vēsturē, kad no vāka līdz pēdējai lapai tas ir veltīts kādam tematam. Un šoreiz tas ir klimtas – globālā sasilšana, par ko izsakās daudzi pasaulē pazīstami cilvēki. Un šeit, ANO mītnē Ņujorkā, jau pēc dažām dienām sāksies klimatam veltīts samits, kurā piedalīsies daudzu pasaules valstu līderi un arī Latvija.

ANO ģenerālsekretārs Antonio Gutērrešs vēl šonedēļ sacīja mēs zaudējam, cīņā ar klimata sasilšanu, jo aizvadītā vasara ir daudzviet pasaulē pārsitusi karstuma rekordus, un izteica cerību, ka valstis šeit, Ņujorkā, vienosies par būtisku piesārņojuma samazināšanu, lai līdz 2050. gadam pasaulepilnībā būtu atteikusies no fosīlās enerģijas un izmantotu atjaunojamos resursus.

Taču mediji vēsta, ka samitā varētu nepiedalīties, piemēram, ASV prezidents Donalds Tramps, kurš ir skeptiski noskaņots par šo tēmu un savulaik arī paziņoja par aiziešanu no Parīzes klimata vienošanās, lai gan ASV ir vienas no lielākajām atmosfēras piesārņotājām pasaulē.

Ievadot lielo Klimata samitu Ņujrokā sāksies vēsturē pirmais jauniešu klimata samits, kur arī būs delegāti no Latvijas.

Un šā iemesla dēļ ASV uzturas arī par starptautisku zvaigzni kļuvusī zviedru vides aktīviste Grēta Tūnberga, kura ar jahtu, lai neizmantu lidmašīnu, ieradās Ņujorkā un aicinātu līderus rīkoties. Viņai ir pievērsta arī milzīga mediju uzmanība. Grēta uzrunāja arī ASV Kongresu, tikās ar Baraku Obamu un citiem ievērojamiem ASV politķiem.

"Šis ir lielākais klimata streiks vēsturē. Šodien streiko aptuveni četri miljoni cilvēku, un mēs vēl turpinām skaitīt. Bet mēs neejam ielās, lai upurētu mūsu izglītību politiķiem un citiem pieugušajiem, kas ar mums uzņem selfijus un saka, ka ļoti apbrīno to, ko darām. Mēs to darām, lai pamodinātu līderus. Lai liktu viņiem rīkoties," teica vides aktīviste Grēta Tūnberga.

Vēl vakar šeit, Ņujorkā, tūkstošiem jaunu cilvēku un pusaudžu izgāja ielās, lai tiktos ar Grētu un piedalītos viņas rīkotajā protestā. Un šādas demonstrācijas bija pavisam 150 valstīs.

ANO Klimata samitā Latviju pārstāvēs valsts prezidents Egils Levits un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Svētdien valsts prezidentam Egilam Levitam arī paredzēta divpusēja tikšanās ar ANO ģenerālsekretāru Antonio Gutērrešu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti