Novērotāji: Situācija Donbasā tuvākajā laikā neuzlabosies

Drošības situācija Austrumukrainā tuvākajā laikā neuzlabosies un sadursmes starp Ukrainas spēkiem un prokremliskajiem spēkiem, trešdien, 21. februārī, pauda Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji.

“Jāatzīst, ka pie kontaktlīnijas, līdzīgi kā Minskā, izveidojusies tāda pati situācija. Apstākļi ir vienādi. Neviens nevēlas virzīties pa konflikta politiskā noregulējuma ceļu,” sacīja EDSO misijas pārstāvis Aleksandrs Hegs.

EDSO novērotāju misijas pārstāvji informē, ka laika periodā no 16. līdz 18. februārim pie frontes līnijas reģistrēti apmēram 650 sprādzieni.

Saspīlējums pieaug, un jau tuvākajā laikā var atsākties kaujas starp valdības spēkiem un separātistu  vienībām.

Situāciju reģionā vēl vairāk saasina Ukrainas prezidenta Petro Porošenko lēmums parakstīt pretrunīgi vērtēto likumu par Donbasa deokupāciju. Tajā Krievija atzīta par valsti agresoru un pieļauta iespēja pielietot bruņotos spēkus okupēto teritoriju atgūšanai. Krievijas Ārlietu ministrija jau paziņojusi, ka šis likums nozīmē gatavošanās jaunam karam, bet ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādījis, ka tas pārsvītrojot Minskā noslēgtās pamiera vienošanās.

Sadursmes Donbasā notiek kopš 2014. gada agra pavasara, kad prokremliskie spēki pakāpeniski pārņēma varu Austrumukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti