Noslīkusi pasaulē lielākā pašdarinātā zemūdene; iespējams, viens bojāgājušais

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pasaulē lielākā pašdarinātā zemūdene ar nosaukumu “Nautilus” ir noslīkusi, iespējams, aiznesot sev līdz arī kādas žurnālistes dzīvību. Viss sākās ceturtdienas, 10. augusta, vakarā, kad 40 tonnas smagās un 18 metrus garās zemūdenes īpašnieks un izgudrotājs Peters Madsens bija devies izbraucienā no nelielās salas pie Kopenhāgenas. Kopā ar viņu uz borta bija zviedru žurnāliste, kuras vārds netiek atklāts. Viņa ir veidojusi materiālu par šo zemūdeni.

Nakts vidū žurnālistes dzīvesbiedrs bija vērsies Zviedrijas policijā, jo sieviete nebija pārnākusi mājās un arī zemūdenes nebija ostā.

Noslīkusi pasaulē lielākā pašdarinātā zemūdene; iespējams, viens bojāgājušais
00:00 / 01:22
Lejuplādēt
Sadarbībā ar Dānijas policiju tika uzsākta plaša meklēšanas operācija. Ap 22.30 no rīta “Nautilus” beidzot tiek pamanīts kādā līcī 50 km uz dienvidiem no Dānijas galvaspilsētas. Caur radiosakariem tās īpašnieks paziņoja, ka dodas uz Kopenhāgenu, un ka zemūdenei esot tehniskās problēmas.

Tomēr jau pusstundu vēlāk zemūdene noslīka un tās īpašnieku izglāba kāda privātā laiva.

Televīzijas kadros ir redzams kā viņš nokāp krastā un parāda uz augšu paceltu īkšķi, simbolizējot, ka ar viņu viss esot kārtībā.

Kas noticis ar žurnālisti, nav skaidrs.

Madsens apgalvo, ka viņš vēl iepriekšējā vakarā ir izlaidis sievieti tajā pašā salā, kur sākās viņu brauciens. Bet mājās viņa tā arī nav pārnākusi. Līdz ar to policija nolēma arestēt noslīkušās zemūdenes īpašnieku aizdomās par netīšu žurnālistes nogalināšanu. Dāņu ūdenslīdēji līdz šim nav varējuši iekļūt zemūdenē, kas atrodas aptuveni septiņu metru dziļumā. Lai to varētu droši paveikt “Nautilus” vispirms ir jānogādā Kopenhāgenas ostā.

Pašdarinātās zemūdenes īpašnieks saka, ka kopumā viņš jūtas labi. Tomēr viņam ir žēl, ka “Nautilus” vairs nav. Madsens apgalvo, ka zemūdenei esot radušās nelielas problēmas ar balastu. Bet tās ātri kļuva nopietnas un laiva esot noslīkusi 30 sekunžu laikā.

Jautājumus izsauc arī tas, kādēļ Madsens vairākkārt neatbildēja uz radiosakaru signāliem. Viņš to skaidro ar tehniskām problēmām.

Policija šobrīd meklē aculieciniekus, kas varētu būt redzējuši zviedru žurnālisti ceturtdienas vakarā, kā arī zemūdeni, kad tā, iespējams, bija piestājusi krastā, lai sievieti izlaistu.

Madsens kļuva zināms sabiedrībā ar to, ka 2008. gadā viņam pirmajam izdevās iegūt pietiekami daudz līdzekļu no dažādiem maziem ieguldītājiem un ziedotājiem, lai varētu veiksmīgi pabeigt savu pašdarinātās zemūdenes projektu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti