Noslēdzies Eiropas radiostaciju tīkla "Euranet" jauno žurnālistu konkurss

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 8 mēnešiem.

No vairāk nekā 80 konkursa dalībniekiem augstāko novērtējumu ieguva rumāņu mediju studenta Andreja Purkareas sižets par invalīdu dzīves apstākļiem Eiropā. Savā reportāžā viņš pievērš īpašu uzmanību izaicinājumiem, ar ko saskaras neredzīgie.

Ir noslēdzies Eiropas radiostaciju tīkla "Euranet" rīkotais jauno žurnālistu konkurss. Tā dalībniekiem bija jāizveido reportāža par Eiropas Savienības tematiku. No vairākiem desmitiem dalībnieku no visas Eiropas par labākā sižeta autoru tika atzīts students no Rumānijas. Viņš ir ieguvis prakses iespēju divās "Euranet" tīkla radiostacijās.

Šis ir pirmais jauno žurnālistu konkurss, kuru rīko Eiropas radiostaciju tīkls "Euranet", kura sastāvā ietilpst arī Latvijas Radio. Konkursa tēma bija "Eiropas pilsoņu tiesības", un savas reportāžas iesniedza vairāk nekā 80 dalībnieku no visas Eiropas. Apbalvošanas ceremonija notika Eiropas Parlamentā Briselē, un to atklāja jaunievēlētais Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs. Viņš norādīja, ka, lai gan šī ir vēl tikai pirmā "Euranet balva", iniciatīva ir svarīga. Konkurss sniedz nozīmīgu ieguldījumu diskusijās par svarīgu tematu, tas ir, par Eiropas vērtībām: "Vārda brīvība, pārvietošanās brīvība, brīvība noteikt pašam savu dzīvi, cieņa pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Sižetos apskatīto tēmu saraksts ir garš. Tas ir saraksts ar Eiropas vērtībām. Ar tām vērtībām, kas mums jāaizsargā."

No vairāk nekā 80 konkursa dalībniekiem profesionālu žurnālistu žūrija izvēlējas piecus finālistus - no Itālijas, Vācijas, Beļģijas un Rumānijas. Apskatītās tēmas - Eiropas pilsoņu iniciatīva, proti, ka miljons Eiropas Savienības pilsoņu var aicināt Eiropas Komisiju ierosināt jaunus kopienas tiesību aktus. Tāpat finālā iekļuva sižeti par viendzimuma pāru tiesībām un dzimumu līdztiesības tēmu.

Taču augstāko novērtējumu ieguva rumāņu mediju studenta Andreja Purkareas sižets par invalīdu dzīves apstākļiem Eiropā. Savā reportāžā viņš pievērš īpašu uzmanību izaicinājumiem, ar ko saskaras neredzīgie. Savu sižetu viņš veidoja Briselē, un tāds ir arī tā nosaukums- "Akls Briselē". Jaunietis norāda, ka iedvesmu viņš smēlies no tikšanās ar kādu studenti universitātē Rumānijā, kura ir akla: "Viņa spēja izdarīt visu to pašu, ko varam mēs - cilvēki, kas var redzēt. Tas uz mani atstāja lielu iespaidu. Es apzinājos, ka mēs nenovērtējam to, kas mums ir, kamēr mēs to nezaudējam. Tas, ka es viņu satiku, un man bija iespēja runāt ar viņu, par viņas dzīvi, par interesēm un to, ko viņa vēlas darīt turpmāk, pēc mācību beigšanas - tas radīja manī vēlmi pētīt un uzzināt vairāk. Tādēļ, kad ierados Briselē, lai veidotu sižetu, es centos iejusties viņas ādā. Es centos izdzīvot, kā tas ir- iziet uz ielas un neko neredzēt. Paļauties tikai uz sajūtām, uz dzirdi, uz ožu."

Eiropas Savienībā dzīvo aptuveni 80 miljoni cilvēku ar īpašām vajadzībām, kas ir apmēram sestā daļa no iedzīvotāju kopskaita. Andrejs Purkarea norāda, ka Briselē sabiedriskās ēkas ir labi piemērotas šo cilvēku vajadzībām, taču daudzviet Eiropā šajā jomā vēl jāiegulda daudz darba. Andreja Purkareas reportāžu, kā arī citu finālistu sižetus, varat noklausīties "Euranet" interneta vietnē www.euranet.eu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti