Norvēģijā reģistrēti vēl septiņi jauni nezināmas suņu slimības gadījumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šajā nedēļā Norvēģijā reģistrēti vēl septiņi jauni suņu saslimšanas gadījumi un divi no šiem suņiem arī miruši. Veterinārārsti Latvijā pagaidām nav konstatējuši aizdomīgus suņu saslimšanas gadījumus ar asiņainu caureju un vemšanu Latvijā. Taču, kamēr Norvēģijas atbildīgie dienesti nav noskaidrojuši saslimšanu cēloni, gan PVD, gan vetārsti suņu īpašniekiem iesaka būt piesardzīgiem.

Norvēģijā reģistrēti vēl septiņi jauni suņu saslimšanas gadījumi
00:00 / 03:07
Lejuplādēt

Septembra pirmajā nedēļā Norvēģijas pārtikas drošības iestādes ziņoja, ka ar vienādiem simptomiem sasirguši vairāki desmiti suņu un daļa no tiem miruši. Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Latvijā norāda, ka mīklainās suņu saslimšanas Norvēģijā turpinās un iemesli joprojām nav zināmi.

"Pēdējie jaunumi publicēti 17. septembrī, kur minēts, ka šonedēļ divu dienu laikā reģistrēti vēl septiņi jauni gadījumi par suņu saslimšanu ar vemšanu un asiņainu caureju un divi no šiem suņiem ir miruši. Tā kā saslimšanas Norvēģijā joprojām turpinās, turklāt tur ir iesūtītas arī aptaujas anketas par kopumā 102 suņu saslimšanas gadījumiem ar vienotiem simptomiem, kas sākušies jau no 1. augusta," stāsta PVD speciāliste Madara Stinka.

Līdzšinējā izmeklēšanā iegūtie dati liecina, ka nav pazīmes par suņu saindēšanos, tostarp ar žurku indi un aļģēm, izslēgtas arī ērču pārnēsātās slimības, saslimšana ar Sibīrijas mēri un tularēmiju. Kamēr Norvēģijas eksperti un atbildīgie dienesti meklē suņu saslimšanas cēloņus, PVD aicina suņu īpašniekus Latvijā vēl ievērot drošības pasākumus.

"Ceļojot uz Norvēğiju, nevajadzētu ņemt līdzi suni. Ja tomēr suns ir paņemts līdzi, atgriežoties atpakaļ Latvijā, nevajadzētu ļaut tam kontaktēties ar citiem suņiem. Ja pēc ceļojuma suns jūtas slikti - vemj, tam ir asiņaina caureja, nekavējoties jāsazinās ar veterinārārstu. Savukārt suņu izstāžu un konkursu rīkotājiem iesakām izvērtēt, vai pasākumos ļaut piedalīties suņiem no Norvēģijas," tā Stinka.

Latvijas Veterinārārstu biedrības pārstāve Lita Konopore papildina, ka Latvijā patlaban nav apstiprināti suņu saslimšanas gadījumi ar līdzīgiem simptomiem, kā gadījumos Norvēģijā. Arī vetārsti norāda, ka suņu īpašniekiem joprojām ir jābūt piesardzīgiem. "Norvēģu dienests izdarījis lielu darbu, izpētot virkni vīrusu, baktēriju, sēnīšu utt., un joprojām nav zināms, kas ir cēlonis. Līdz ar ko mums pastāv bažas, ka arī mums kaut kas tāds var būt. Šķiet, tā iespēja aplipt ir zemāka, nekā tika domās sākotnēji, jo citādi arī Norvēģijas kaimiņvalstis būtu ziņojušas par gadījumiem," saka Konopore.

Patlaban neviena cita valsts nav ziņojusi par līdzīgiem, nenoskaidrotiem suņu saslimšanas gadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti