Norvēģijā piemin Oslo un Ūteijas salā nogalinātos

Otrdien Norvēģijā tiek pieminēti bojāgājušie Oslo un Ūteijas salas teroraktā, kura laikā tika nogalināti 77 cilvēki.

Pirms trim gadiem šajā dienā norvēģu ekstrēmists Anderss Bērings-Breivīks izraisīja sprādzienu pie valdības ēkas Oslo centrā, mēģinot nogalināt Norvēģijas valdības vadītāju, sprādzienā aizgāja bojā astoņi cilvēki, savukārt Ūteijas salā tika nošauti 69 cilvēki.

Ilgu laiku Norvēģijas valdības pārstāvji un sabiedrība nespēja rast kompromisu par valdības ēkas turpmāko likteni, kā arī veidu, kādā godināt bojāgājušos.

Šogad Norvēģijas valdība pieņēma sabiedrībā pretrunīgi vērtēto lēmumu - atstāt bojāto valdības ēku un tās pagalmā izvietot pieminekli ar visu bojāgājušo vārdiem, kā arī Ūteijas salā izveidot pieminekli, salas ainavā iecērtot brūci, kas atgādinās par traģisko dienu.

Oslo centrā pie bojātās valdības ēkas piemiņas vietu apmeklēs arī Norvēģijas premjerministre Erna Sūlberga, bet uz Ūteijas salu pēc trīs gadu pārtraukuma dosies Darba partijas jaunieši, kas salu nav apmeklējuši pēc Breivīka veiktā slaktiņa.

Norvēģu ekstrēmists Breivīks, kurš pašlaik izcieš viņam piespriesto 21 gada cietumsodu, apgalvo, ka cīnās pret multikulturālismu un musulmaņu imigrantiem, un tāpēc izvērsis uzbrukumus valdības ēkai un Darba partijas jauniešu nometnes dalībniekiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti