Norvēģijā narkotiku atkarīgajiem piedāvās bezmaksas heroīnu

Norvēģijā, kur ir viens no Eiropā augstākajiem mirstības rādītājiem no narkotiku pārdozēšanas, visnopietnāk atkarīgajiem piedāvās bezmaksas heroīnu, lai uzlabotu viņu dzīves apstākļus. Par šādiem Norvēģijas valdības plāniem vēsta ziņu aģentūra AFP.

Norvēģijas Veselības un sociālo lietu direktorātam uzdots izveidot priekšlikumu eksperimentālam projektam, identificējot pacientus, kuriem būtu nepieciešama šāda programma, kā arī izmēģinot metodes ieviešanu un aprēķinot izmaksas.

“Mēs ceram, ka tas ļaus rast risinājumu, lai nodrošinātu labāku dzīves kvalitāti dažiem atkarīgajiem, kurus pašlaik mēs nesasniedzam un kuriem esošās programmas nepalīdz,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja veselības ministrs Bents Hoje.

Projektu iecerēts sākt 2020.gadā, un tajā varētu iesaistīties aptuveni 400 narkomāni.

2015.gadā Norvēģijā uz miljons iedzīvotājiem bija 81 nāves gadījums no pārdozēšanas. Augstāks rādītājs ir tikai Igaunijā un Somijā, liecina Eiropas Narkotiku un narkomānijas uzraudzības centra dati.

Medicīniskā heroīna terapija, ko izmēģina Šveicē, Nīderlandē un Dānijā, ir pretrunīgi vērtēta. Tomēr tās atbalstītāji norāda, ka metode uzlabo atkarīgo dzīves kvalitāti, mazina mirstību no pārdozēšanas, kā arī samazina noziedzības apmērus un ar to saistītos zaudējumus.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti