Nogalinātā Saūda Arābijas žurnālista Hašogi dēli piedevuši tēva slepkavām

Noslepkavotā Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi dēli paziņoja, ka piedod sava tēva slepkavām. Šāds paziņojums varētu mainīt slepkavu likteni, kuriem piespriests nāvessods. Tomēr vēl nav zināms, kādas būs šī paziņojuma juridiskās sekas. Dēlu paziņojums sadusmojis Hašogi līgavu, kas norādījusi, ka nevienam nav tiesību apžēlot žurnālista slepkavas.

ĪSUMĀ:

  • Hašogi dēli piedevuši sava tēva slepkavām. To paziņojis viens no dēliem Salahs Hašogi.
  • Medijs: Hašogi bērniem piešķirti dārgi mājokļi; ik mēnesi saņem tūkstošiem dolāru. 
  • Šo ziņu Salahs Hašogi noraidīja; noliedza arī finansiālu izlīgumu apspriešanu ar valdību.
  • Džamala Hašogi līgava: Nevienam nav tiesību apžēlot slepkavas.
  • Viņa norādīja, ka kopā ar citiem neapstāsies, līdz panāks taisnību.
  • Žurnālista dēla paziņojumam var būt juridiskas sekas, tomēr vēl nav zināms, kādas.

Nogalinātā žurnālista Hašogi dēli piedevuši tēva slepkavāmRihards Plūme
Pirms diviem gadiem nogalinātā Saūda Arābijas žurnālista Džamala Hašogi dēli ir piedevuši sava tēva slepkavām. Par to piektdien, 22. maijā, paziņoja viens no dēliem, Saūda Arābijā dzīvojošais Salahs Hašogi. Sociālajā tīklā "Twitter" viņš rakstīja: "Mēs, mocekļa Džamala Hašogi dēli, paziņojam, ka piedodam tiem, kas nogalināja mūsu tēvu".

 

Salahs Hašogi iepriekš bija paziņojis, ka viņš "pilnīgi uzticas" Saūda Arābijas tiesu sistēmai, un kritizējis opozīciju, kas, viņa vārdiem sakot, mēģinājusi izmantot savā labā šo slepkavības lietu.

Laikraksts "The Washington Post" aprīlī ziņoja, ka Hašogi bērni, tai skaitā Salahs, ir saņēmuši miljoniem ASV dolāru vērtus mājokļus un Saūda Arābijas iestādes viņiem ik mēnesi maksā tūkstošiem dolāru. Salahs noraidīja šo ziņu un noliedza, ka būtu apspriedis kādu finansiālu izlīgumu ar Saūda Arābijas valdību.

ASV dzīvojušais laikraksta "The Washington Post" līdzstrādnieks Džamals Hašogi, kurš kritizēja Saūda Arābijas režīmu, 2018. gada 2. oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā. Tur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni Hatidži Džengizu nepieciešamos dokumentus.

Šāds dēla paziņojums izsauca līgavas reakciju, kura piektdien, 22. maijā, uzsvēra, ka nevienam nav tiesību apžēlot žurnālista slepkavas. Viņa norādīja, ka kopā ar citiem neapstāsies, līdz nepanāks taisnību.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā. Saūda Arābijas skaidrojumu kritizēja gan izlūkošanas aģentūras, gan ANO pārstāve.

Lai gan saistība ar slepkavību tiek piedēvēta Saūda Arābijas kroņprincim Mohammedam bin Salmanam, prokuratūra to noliedz. Saūda Arābija saistībā ar slepkavību ir saukusi tiesas priekšā 11 cilvēkus. Pieciem no viņiem tika piespriests nāvessods.

Žurnālista dēla paziņojumam var būt juridiskas sekas, tomēr vēl nav zināms, kādas. Proti, saskaņā ar islāma likumiem, lēmums par nāvessodu var tikt mainīts, ņemot vērā upura ģimenes apžēlošanu, taču nav skaidrs, vai tas šajā gadījumā notiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti