Dienas ziņas

Rīgas dome no “Velves” piedzen 3,3 miljonus eiro

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Brīvprātīgo palīdzības kravas – ceļā uz Ukrainas slimnīcām

No Latvijas ceļā uz Ukrainas slimnīcām dodas brīvprātīgo palīdzības kravas

Otrdien pirmo reizi divi mikroautobusi un kravas mašīna ar Latvijas iedzīvotāju saziedotajām palīdzības kravām devusies uz Kijivas pusi Ukrainā, kur palīdzība nonāks tieši Ukrainas slimnīcām. Ar ziedojumu vākšanu un to piegādi Ukrainas civiliedzīvotājiem biedrība "Tavi draugi" aktīvi nodarbojas kopš kara darbības sākuma un braucienus līdz Ukrainas robežai vairs neskaita, bet šoreiz krava tiks nogādāta līdz pašām slimnīcām.

Kā palīdzēt Ukrainai un kara bēgļiem?

 

  • Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit.
  • Uzņēmumu un NVO tiešais atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā – reģistrēties šeit.
  • Kur var ziedot mantas cilvēkiem no Ukrainas. KARTE
  • Labdarības interneta veikals preču ziedojumiem Ukrainas tautai – šeit.
  • Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.
  • Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Otrdien biedrības "Tavi draugi" noliktava Ventspils ielā Rīgā bija pilna ar ļaudīm, kas pakoja ziedojumus kārtējai palīdzības kravai uz Ukrainu. 

Pensionāre Guntra ziedo regulāri, viņa sacīja: "Es saprotu, ja mēs nepalīdzēsim, neuzvarēsim visi kopā. Un mēs ļoti cenšamies. Es arī kaimiņiem visiem saku, ka jānāk palīgā, jo, ja Ukraina neuzvarēs... Man e-pastā atnāca, ka tiek lūgta palīdzība, īpaši sieviešu, vīriešu apakšveļa, un tad es sapratu, ka man noteikti jāatbrauc."

Kamēr brīvprātīgie iekštelpās vēl pakoja pārtiku un šķiroja higiēnas preces, ārpusē gaidīja kravas auto. Ar to pārvadās saziedoto palīdzību operāciju zāles atjaunošanai Makarovas slimnīcā. 

Biedrības "Tavi draugi" brīvprātīgais Kaspars Bērziņš stāstīja: "Šodien ir noslēgums, kad mēs piekraujam šo fūri ar visām durvīm, logiem, visādiem citiem materiāliem, lai šo [operāciju] zāli varētu atjaunot un tā varētu beidzot atsākt darboties; kā arī pēcpusdienā izbrauks divi mikroautobusi uz Čerihivas slimnīcu."

Šoreiz palīdzības krava ceļos ne vien līdz Ukrainas robežai, bet tieši līdz slimnīcām. Kravas furgons piepildīts arī ar slimnieku gultām.

Bērziņš norādīja: "Pašlaik šausmīgi daudz ir ievainotu cilvēku [Ukrainā], un šobrīd pat uz Latviju tiek vesti un ārstēti cilvēki. Viņiem šobrīd tā ir visaktuālākā tēma, tāpēc mēs arī šīs slimnīcas atbalstām. Šoreiz es braukšu pats un tieši aizvedīšu līdz slimnīcu durvīm, visu nodošu pats."

Aptuveni 1000 kilometru garajā turpceļā auto devušies otrdien, un braucēji prognozē, ka ziedojumi slimnīcas sasniegs šo ceturtdien. 

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks pastrādāja masveida kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem, kur jūlijā pārņēma savā kontrolē visu Luhanskas apgabala teritoriju. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem  arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt