Dienas ziņas

Eiropas Komisija par Latvijas progresu

Dienas ziņas

Tiek veidota karte senām dorpriedēm

Neskaidrība par inficēto skaitu

No «Covid-19» izplatīšanās galvenā punkta Eiropā pretrunīgas ziņas par inficēto skaitu

No koronavīrusa "Covid-19" izplatīšanās galvenā punkta Eiropā – Itālijas – tiek saņemtas pretrunīgas ziņas par inficēto skaitu. Lai gan ziņots par vairāk nekā 400 saslimšanas gadījumiem, Pasaules Veselības organizācija (PVO) uzskata, ka inficēto skaits varētu būt mazāks. Vienlaikus tiek konstatēti jauni saslimšanas gadījumi citviet Eiropā un pasaulē, kas saistīti gan ar Itāliju, gan citām vīrusa izplatīšanās vietām.

Itālijas paziņojums par jau kopumā 400 saslimšanas gadījumiem varētu liecināt, ka vīruss šajā valstī izplatās ļoti strauji – tas nozīmē, ka inficēto skaits palielinājies par vienu ceturtdaļu tikai vienas diennakts laikā. Taču PVO uzsver, ka, iespējams, šis skaitlis varētu būt mazāks un patiesais inficēto skaits varētu būt tuvāk 200 gadījumiem. Tas skaidrojums ar Itālijā pieņemto inficēšanās definīciju, kā arī iespējamām kļūdām laboratorijās, ņemot vērā, ka vīruss ir jauns.

"Pašlaik valda zināma neskaidrība, kuru es gribu kliedēt. Es negribētu teikt, ka tas, kas notiek reģionālajās laboratorijās, ir kas eksperimentāls, jo testi tiek pakāpeniski uzlaboti, taču joprojām ir liela iespēja tos padarīt precīzākus – tie pašlaik var sniegt gan kļūdainas pozitīvās, gan negatīvās diagnozes.

Tāpēc svarīgi uztvert skaitļus kā potenciāli inficēto skaitli, kā iespējamo, nevis faktisko," teica PVO padomnieks Itālijā Valters Rikardi.

Itālijas ziemeļu daļā vairākas pilsētas atrodas karantīnā, bet daudzviet, ieskaitot Milānu un Venēciju, skolas, muzeji, kinoteātri, krogi un citas pulcēšanās vietas ir vai nu pilnībā slēgtas vai to darbība ierobežota. Atcelti arī vairāki masu pasākumi.

Tomēr ne visi ievēro striktu piesardzību. Pelnu trešdienā, kas katoliskajā baznīcā aizsāk Lielo gavēni, pāvests Francisks svinīgo ceremoniju Romā noturēja, kā ierasts.

Itālija arī neuzskata, ka būtu jāslēdz valsts robežas. Daudzas valstis gan neiesaka saviem pilsoņiem Itāliju apmeklēt, bet, ja kāds no turienes atgriežas, iesaka uz 14 dienām izolēties.

Vienlaikus augsto inficēšanās gadījumu dēļ Itālija pašlaik Eiropā veic visvairāk pārbaužu.

"Vācija veikusi mazāk par 1000 testu, mēs – vairāk nekā desmit tūkstošus. Bet Francijā testi veikti vēl mazāk kā Vācijā, turklāt tikai gadījumos, kad par inficēšanos ir pilnīga pārliecība, nevis aizdomas," klāstīja Rikardi.

Baidoties par vīrusa izplatību, Lielbritānijā slēgtas vairākas skolas, jo daudzi bērni nesen atgriezušies no brīvdienām Itālijā. Valstī pašlaik apstiprināts vairāk nekā desmit inficēšanās gadījumu.

Eiropā jaunākie inficēšanās gadījumi apstiprināti Rumānijā, Dānijā un Igaunijā. Bet Itālijā kopš vīrusa izplatīšanās sākuma miruši 14 cilvēki.

PVO arī apstiprinājusi, ka pirmo reizi vīruss citās valstīs sācis izplatīties ātrāk nekā tā izcelsmes valstī Ķīnā.

Tikmēr Saūda Arābija paziņojusi, ka vīrusa izplatības dēļ uz laiku slēdz islāma svēto pilsētu Meku apmeklētājiem, bet Brazīlijā konstatēts pirmais saslimšanas gadījums no Latīņamerikas reģiona. 

Savienotās Valstis tikmēr satraukušas ziņas, ka varētu būt konstatēts pirmais saslimšanas gadījums, kas nav tieši saistīts ar galvenajiem vīrusa izplatīšanās punktiem. Kalifornijā tiek ārstēts smagā stāvoklī esošs koronavīrusa pacients, kurš iepriekš nebija devies ārpus valsts. Kopumā ASV inficēti tikai 15 cilvēki, taču šis gadījums radījis bažas, ka vīruss vairs nav izolēts.

Bez Ķīnas visvairāk skarta Japāna, Dienvidkoreja, Irāna un Itālija. Japānā nolemts līdz marta beigām slēgt visas skolas. Tas ietekmēs aptuveni 13 miljonus bērnu. Bažas rada tas, ka vairākiem cilvēkiem saslimšana konstatēta atkārtoti. Ja līdz vasarai vīrusa izplatību neizdosies apstādināt, iespējams, nāksies atcelt arī Tokijas olimpiskās spēles.

Kopumā ar jauno koronavīrusu pašlaik inficējušies vairāk nekā 80 000 cilvēku aptuveni 50 valstīs. Lielākā daļa gadījumu joprojām saistīta ar Ķīnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti