No amata atkāpsies Polijas Seima spīkers

Polijas parlamenta apakšnama spīkers Mareks Kuhčiņskis paziņojis par atkāpšanos no amata. Lēmumu viņš pieņēmis pēc publiskotās informācijas par iespējamo valsts lidmašīnu izmantošanu privātiem mērķiem.

Kopējā preses konferencē ar valdošas partijas "Likums un taisnīgums" līderi Jaroslavu Kačiņski Seima spīkers informēja, ka paziņojumu par atkāpšanos no amata iesniegs piektdien, 9. augustā. Viņš uzsvēra, ka nav pārkāpis likumu, bet lidmašīnu bieži izmantojis, lai tiktos ar iedzīvotājiem. Tomēr pieņemts lēmums par demisiju, jo politiķis esot zaudējis sabiedrības uzticību.

Tikmēr Polijas mediji informē, ka pēdējo trīs gadu laikā Kuhčiņskim bijuši vairāk nekā 120 oficiāli lidojumi. Politiķim bieži līdzi bijuši ģimenes locekļi un partijas biedri, un tas arī radījis bažas par drošības prasību pārkāpumiem.

Partija "Likums un taisnīgums" pirms nākšanas pie varas 2015. gadā bieži kritizēja iepriekšējo valdību par grezno dzīvesveidu un augstprātību, tāpēc skandāls varētu atstāt būtisku ietekmi uz 13. oktobrī paredzēto parlamenta vēlēšanu rezultātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti