No amata atkāpies Kanādas Konservatīvās partijas līderis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No amata šonedēļ atkāpies Kanādas Konservatīvās partijas līderis Endrū Šīrs. Šāds solis tiek saistīts ar neveiksmi oktobrī notikušajās vēlēšanās un to, ka Šīrs izmantojis partijas līdzekļus, lai finansētu savu bērnu skološanu privātā izglītības iestādē Otavā. Šīrs turpinās ieņemt amatu, līdz tiks izraudzīts jauns partijas līderis.

Tieši Šīrs un viņa vadītā Konservatīvā partija bija galvenie premjerministra Džastina Trudo un Liberālās partijas sāncenši oktobrī notikušajās vēlēšanās. Lai gan konservatīvajiem izdevās vājināt Trudo pozīcijas pēc vēlēšanām, Šīra partijai parlamentā neizdevās iegūt pietiekami daudz vietu.

Viņa atkāpšanās, par kuru partijas līderis paziņoja ceturtdien, tiek saistīta ar neveiksmi vēlēšanās un to, ka Šīrs izmantojis partijas līdzekļus, lai finansētu savu bērnu skološanu privātā izglītības iestādē Otavā.

Partijas locekļi gan nolieguši, ka tam būtu kāda saistība ar Šīra lēmumu. Tāpat viņi uzsvēra, ka partijas līdzekļu izmantošana bērnu skološanai bijis partijas standarta piedāvājums, jo Šīra ģimene pirms diviem gadiem mainījusi dzīvesvietu.

Trudo sāncensis un oficiālās opozīcijas līderis skaidroja, ka partijai vajadzīgs jauns līderis un pienācis laiks ģimeni likt pirmajā vietā.

KONTEKSTS:

Trudo Liberālā partija oktobrī notikušajās vēlēšanās ieguva 157 vietas 338 vietu parlamentā un tai pietrūka 13 mandātu līdz vairākumam. Iepriekšējās vēlēšanās 2015. gadā Trudo ieguva absolūto vairākumu - 177 vietas. Par prioritātēm savai valdībai Trudo nosaucis rīcību klimata pārmaiņu jomā un dzīves dārdzības samazināšanu.

Trudo galvenā vēlēšanu sāncenša Šīra Konservatīvā partija vēlēšanās ieguva 121 vietu. Kvebekas separātistu partija "Bloc Quebecois" ("Kvebekas bloks") izcīnīja 32 vietas, bet Jaunā demokrātiskā partija (NDP) - 25. "Zaļo" partija pārstāvniecību palielinājusi par vienu vietu, un tā parlamentā pārstāvēta ar trim deputātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti