Panorāma

Izmēģinājuma eksāmeni ķīmijā, fizikā un dabaszinībās

Panorāma

Atsāk izskatīt Zolitūdes traģēdijas krimināllietu

Nīderlande konsultēsies pēc Ukrainai pateiktā ,,nē"

Nīderlandes vēstnieks: Pēc Ukrainai pateiktā «nē» nevar iet uz priekšu, it kā nekas nebūtu noticis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Nīderlande oficiāli apstiprinājusi, ka 6.aprīlī notikušajā referendumā vēlētāji noraidījuši Eiropas Savienības sadarbības līgumu ar Ukrainu. Pēc šī Ukrainai pateiktā “nē” Nīderlande konsultēsies par tālākajiem soļiem. Diskusijas notiks gan iekšpolitiski, gan ar Eiropas partneriem un arī ar Ukrainu. 

Lai gan skaidrs, ka referendumā noraidītais asociācijas līgums ar Ukrainu nevar tikt virzīts uz priekšu tā, it kā nekas nebūtu noticis, to trešdien, 13.aprīlī, intervijā Latvijas Televīzijai atzina Nīderlandes vēstnieks Latvijā Pīters Jans Langenbergs.

- Britu laikraksts “The Guardian” virsrakstā ziņo, ka Nīderlandes referendums rada   nepatikšanas Eiropai. Vai Jūs tam piekrītat?

- Manuprāt tas ir formulēts pārāk negatīvi. Un ļoti vispārīgā veidā. Problēmas Eiropā ir vienmēr bijušas un vienmēr, kad šīs problēmas tiek atrisinātas, Eiropa ir kļuvusi stiprāka. Šobrīd Nīderlandes referendums par asociācijas līgumu ar Ukrainu – tam ir sakars tikai ar pašu šo līgumu saistībā, nevis ar citiem jautājumiem. Un tas bija konsultatīvs referendums.

Bet iznākums rada situāciju,  ka ratifikācija nevar tikt turpināta, it kā nekas nebūtu noticis. Tas ir demokrātiska procesa rezultāts Nīderlandē, kas mums ir jārespektē. Tas jārespektē arī Nīderlandes valdībai.

- Eiropas Savienība ir atbalstījusi Ukrainu kopš Eiromaidana. Bet Nīderlandes referendums šo atbalstu tagad ir apturējis. Kā Jūs to komentētu?

- Es gribētu pasvītrot, ka valdība ļoti aktīvi bija iestājusies, lai balsojums būtu  “par”. Valdība, man šķiet, vienmēr ir uzsvērusi to, cik nozīmīga ir Ukrainas stabila attīstība. Mēs vienmēr atbalstījām Austrumu partnerības mērķus. Un tas nav mainījies. Taču process prasīs laiku, un mēs visi zinām, ka Ukrainai arī joprojām vajag spert reformu soļus, lai iegūtu nepieciešamo ekonomisko un politisko stabilitāti, uz ko viņi tik ļoti tiecas.  Un es domāju, ka tas ir arī tas, uz ko tiecās arī protestētāji Maidanā. Politiska un ekonomiska stabilitāte Eiropas līmenī.

- Kā zināms, Krievija jau sākotnēji gribēja traucēt Eiropas Savienības asociācijas līguma slēgšanu ar Ukrainu. Tāpēc tagad daudzi cilvēki secina, ka Nīderlandes referendums ir Krievijas uzvara. Kādas ir Jūsu domas?

- Es negribētu veidot tik ciešu saikni. Es domāju, ka Nīderlandes referenduma iznākums ataino to sajūtu, kāda ir noteiktai Nīderlandes elektorāta daļai. Es nedomāju, ka jūs te varētu atrast tiešu  saistību  ar Krieviju. Varbūt Krievija jūtas laimīga par iznākumu.  Bet mums šis iznākums ir svarīgs tikai no nacionālā viedokļa.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti