Nīderlande pārskatīs savu pozīciju ES un Ukrainas līgumā

Pēc ceturtdien noraidošā balsojuma referendumā Nīderlandes valdība, visticamāk, pārskatīs savu pozīciju attiecībā pret Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas asociācijas līgumu.

Koalīcijas valdība, kura jau tiek kritizēta saistībā ar migrantu krīzi, var mēģināt panākt Nīderlandei izņēmuma stāvokli dažos  līguma punktos, lai vēlētāji būtu apmierināti.

„Mums tagad jāapspriežas ar kabinetu, ar parlamentu, ar Eiropas partneriem, arī ar Ukrainu, lai saprastu, kādas būs šī lēmuma sekas. Tas mums prasīs laiku, jo vajag vienoties ar visiem iesaistītajiem,  un tāpēc es lūdzu nedaudz pacietības no jums. Izskatās, ka rezultāti ir pret asociācijas līgumu. Bet tas neizdzēsīs draudzību, kas mums ir ar Ukrainas tautu. Mēs arī lūdzam pacietību no viņu puses – mēs nāksim ar atbildi,” atzina Nīderlandes ārlietu ministrs Berts Kunders.

Jau vēstīts, ka konsultatīvajā referendumā piedalījās nedaudz vairāk nekā 30% balsstiesīgo Nīderlandes pilsoņu. 64% no tiem izteicās pret asociācijas līgumu ar Ukrainu. Organizētāji pēc uzvaras atzina, ka sasniegts galvenais mērķis - parādīt, ka tauta ir neapmierināta ar pašreizējo ES modeli. Referenduma iznākumu augstu novērtējuši Lielbritānijas eiroskeptiķi, kas cer atkārtot šādus panākumus vasarā. Tad britiem jālemj, vai tie vispār vēlas saglabāt dalību blokā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti