Nīderlandē neskaidrības par jauno sejas aizsegu aizliedzošo likumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Nīderlandē kopš augusta sākuma ir stājies spēkā aizliegums sabiedriskajās ēkās un transportā nēsāt apģērbu, kas pilnībā vai daļēji aizsedz seju. Tomēr slimnīcu, sabiedriskā transporta kompāniju un pat policijas pārstāvji nav apmierināti ar jauno normu un lielākoties gatavojas to ignorēt.

Sieviete ar pilnībā aizsegtu seju, kura atveda savu bērnu uz rotaļlaukumu, kļuva par pirmo Nīderlandes iedzīvotāju, uz kuru tika attiecināts jaunais aizliegums valkāt šādu apģērbu sabiedriskajās vietās.

Nīderlandē neskaidrības par jauno sejas aizsegu aizliedzošo likumu
00:00 / 01:21
Lejuplādēt

Pēc citu apmeklētāju sūdzības darbinieki palūdza sievieti atstāt Neimegenas pilsētā esošo rotaļlaukumu. Tomēr vēlāk pašvaldības pārstāvjiem nācās sievietei atvainoties.

Policija paskaidroja, ka kaut arī spēļu laukums pieder Neimegenas pašvaldībai, tas netiek uzskatīts par sabiedrisko ēku. Tādēļ aizliegums valkāt seju aizsedzošo apģērbu uz to neattiecas.

Šis gadījums labi izgaismo neskaidrības, kas ir ietvertas jaunajā Nīderlandes likumā.

Aizliegums ir stājies spēkā no šā gada 1. augusta un attiecas uz dažādām valsts un pašvaldību ēkām, kā arī uz skolām, slimnīcām, policijas iecirkņiem un sabiedrisko transportu.

Līdz ar to, piemēram, valstij piederošajos muzejos darbinieki turpmāk drīkst neielaist cilvēkus ar aizplīvurotu seju. Turpretī privātajos muzejos šādā apģērbā ieeja arī turpmāk būs atļauta.

Slimnīcu pārstāvji uzstāj, ka viņi neatteiks palīdzību tikai tādēļ, ka kādam pacientam, ienākot slimnīcās ēkā, ir aizsegta seja.

Turklāt, lai saņemtu ārsta palīdzību, plīvurs tik un tā būs jānoņem.

Sabiedriskā transporta asociācijas pārstāvji uzstāj, ka viņi negrasās aizkavēt autobusu vai tramvaju kustību tikai tādēļ, ka kādam pasažierim ir plīvurs vai motociklista ķivere.

Turklāt sabiedriskā transporta darbinieki var tikai aizrādīt pasažieriem, ka viņi pārkāpj likumu. Lai kādu arestētu, būs nepieciešams izsaukt policiju.

Bet kārtības sargi jau ir paziņojuši, ka viņi negrasās sekot katram tramvajam, kurā brauc cilvēks ar aizsegtu seju.

Policisti Nīderlandē neesot apmierināti arī ar to, ka jaunais aizliegums tiek attiecināts uz viņu iecirkņiem. Līdz šim atsevišķos valsts reģionos viņi esot varējuši piedāvāt musulmaņu sievietēm īpašu telpu, kur tās var noņemt plīvuru. Bet turpmāk tas vairs nebūs iespējams.

Tomēr vairāki politiķi Nīderlandes parlamentā uzstāj, ka valsts iestādes nedrīkst lemt, kuru likumu tās grib vai negrib ievērot. Un arī policijai esot strikti jāvēršas pret šādiem pārkāpējiem. Par aizlieguma neievērošanu ir paredzēts 150 eiro sods.

Nīderlandes iekšlietu ministre Kajsa Ollongrena sacīja, ka katrs jauns likums vienmēr izsauc daudz jautājumu par tā piemērošanu praksē. Tādēļ ministre solīja turpināt skaidrot, ko šis aizliegums nozīmē.

Jaunā norma skars visai niecīgu sabiedrības daļu. No aptuveni 17 miljoniem iedzīvotāju Nīderlandē pilnībā vai daļēji publiskās vietās seju aizsedz no 200 līdz 400 sievietēm.

Līdzīgi aizliegumi ir spēkā arī vairākās citās Eiropas valstīs, tostarp Beļģijā, Dānijā un Francijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti