Nīderlandē jau 800 stundas notiek dievkalpojums ģimenes glābšanai no deportācijas

Nīderlandē kādā baznīcā jau vairāk nekā 800 stundas rit dievkalpojums, lai izglābtu armēņu ģimeni no deportācijas, vēsta CNN.

Nīderlandē likums nosaka, ka policistiem nav ļauts ieiet baznīcā, kamēr notiek dievkalpojums. Tādējādi 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā simtiem mācītāju un brīvprātīgo no visas valsts uztur dievkalpojuma norisi.

Mācītāji gatavi turpināt dievkalpojumu, cik vien ilgi tas būs vajadzīgs. Viņiem šī esot iespēja pildīt Jēzus Kristus teikto par Dieva un tuvākā mīlēšanu.

Tamrazjanu ģimene, kurā aug trīs bērni, pameta Armēniju, lūdzot patvērumu Nīderlandē. Viņi valstī dzīvo jau kopš 2010. gada aprīļa. Tomēr tagad tiesa lēmusi noraidīt viņu lūgumu pēc politiskā patvēruma, kas nozīmē, ka ģimenei valsts jāpamet.

Ideja par dievkalpojumu, lai glābtu armēņu ģimeni, sākotnēji apspriesta slepenībā - tikai pāris cilvēki zinājuši par notiekošo. Viņi sameklējuši dziedājumus, kas saglabājušies no pēdējiem desmit gadiem, un sākuši no viena gala, līdz tika atrasti citi, kuri varēja stāties iepriekšējo mācītāju vietā.

Policisti pie durvīm nestāvot, bet baznīca tiekot uzraudzīta vairāk nekā parasti.

Vienīgā izeja ģimenei ir valdības iejaukšanās. Nīderlandē ir noteikts, ka bērniem, kuri valstī dzīvo ilgāk nekā piecus gadus, ir iespējams atcelt deportāciju.  Lielākā daļa pieteikumu gan tiekot noraidīti, un valstī esot aptuveni 400 citu bērnu, kuri ir līdzīgā situācijā kā Tamrazjanu ģimenes atvases.

Valdībā notiekošo nekomentēja, vien norādīja, ka uzturēšanās valstī un mācības skolā nav pietiekams izņēmums. Tomēr ar valdību notiekot neoficiālas sarunas, norādīja mācītāji.

Viņi cer, ka valdība varētu pārdomāt par ģimenes deportāciju līdz Ziemassvētkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti