Rīta Panorāma

Turcijā vienojas par Ukrainas un Krievijas gūstekņu apmaiņu

Rīta Panorāma

Intervija ar labklājības ministri Eviku Siliņu

Nīderlandē cīnās ar nacistu dārgumu meklētājiem

Nīderlandē cīnās ar nacistu dārgumu meklētājiem

Lielu rezonansi Nīderlandē izraisījusi publiskotā karte ar nacistu dārgumu iespējamo atrašanās vietu. Policija jau izteikusi brīdinājumus deviņiem pārāk aktīviem racējiem. 

Nacionālā arhīvā publiskotajā kartē ir norāde uz vietu, kur 1944. gada augustā apraktas četras munīcijas kastes ar rotaslietām, pulksteņiem, dārgakmeņiem un monētām. Saskaņā ar leģendu toreiz bumba trāpīja bankai Arnemas pilsētā, nacistiskās Vācijas karavīri savāca miljoniem vērtus dārgumus no izpostītajiem seifiem un pēc tam apraka pie Omerenas ciemata.

Pēc kartes publiskošanas rajonā ieradās cilvēki ar metāla detektoriem un lāpstām un tika izraktas bedres gandrīz cilvēka augumā.

Šāda veida aktivitātes bez īpašas atļaujas ir aizliegtas, un tāda nepieciešama arī metāla detektoru izmantošanai. Tomēr kārtības sargi pagaidām nav pārāk stingri.

Tikmēr speciālisti norāda, ka lādes meklētas jau iepriekš, un pēc kara uz ciematu no Vācijas atvests nacistu virsnieks. Vīrietim līdzi bija zīmējums ar iespējamo dārgumu atrašanās vietu, taču meklējumiem nebija sekmes. Tiek pieļauta iespēja, ka kastes izraktas jau okupācijas laikā drīz pēc paslēpšanas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti