Pasaules panorāma

Ziemeļmaķedonija turpina klauvēt pie ES durvīm

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma. (Ar surdotulkojumu)

Lielizmēra jahta pārsteidz Nīderlandes ciema iedzīvotājus

Nīderlandē ciema iedzīvotājus pārsteidz lielizmēra jahta

Pat dzīvojot pie aktīviem ūdensceļiem, mēs negaidām, ka, atverot logu, ieraudzīsim lielizmēra jahtu, kas slīd vien dažus metrus no istabas logiem. Pateicoties profesionālam fotogrāfam, kurš lielu daļu savas karjeras veltījis šādu superjahtu iemūžināšanai, mums ir iespēja redzēt, kā šāda jahta var izmainīt mazas Nīderlandes pilsētas ainavu.

Smalka operācija vairāku stundu garumā. Tā var raksturot lielizmēra jahtu pārvešanu no būvniecības vietas uz Ziemeļjūru.

Būvētas tā, lai spētu ietilpt šaurajos Nīderlandes kanālos, tās uz brīdi ne tikai spēj mainīt apkārt esošo ainavu, bet arī pārsteigt daudzus tūkstošus skatītāju.

Jahtas pārvietošanās pa kanālu Nīderlandē

Tiesa gan, Kāgas salas iedzīvotāji pie šāda skata jau varētu būt pieraduši, jo ik gadu aptuveni sešas līdzīga izmēra jahtas mēro šo ceļu, lai nokļūtu Ziemeļjūrā, kur notiek dažādi testi, lai pārbaudītu peldlīdzekļa drošību.

94 metrus garā jahta, kurai pagaidām dots nosaukums “Projekts–817”, neskatoties uz to, ka tā būvēta, lai ietilptu šaurajā kanālā, pa to kuģoja, atrodoties uz pontoniem un ar velkoņu palīdzību, jo jahtas iegrime ir daudz lielāka par kanāla dziļumu.

Jahtas pārvietošanās pa kanālu Nīderlandē

Aprakstot jahtu nogādāšanu no punkta A līdz punktam B, fotogrāfs Toms van Osanens atzīst, ka šī ir kā smalka un delikāta operācija, kur, piemēram, kustība zem paceļamā tilta var aizņemt pat stundu, jo neviens nevēlas noskrāpēt vairākus miljonus vērto peldlīdzekli.

Jahtas transportēšanu veic pieci eksperti un vairāki jahtas apkalpes locekļi. Vienlaikus jāmin, ka šī ir viena no lielākajām jahtām, kas šogad pametīs “Fedship” kuģu būvētavu Nīderlandē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt