Dienas notikumu apskats

Krievija Kaļiņingradas apgabalā izvietojusi raķešu kompleksus ''Iskander''

Dienas notikumu apskats

Zolitūdes tiesā asas debates par metāla kopņu detalizācijas plānu

Nīderlande oficiāli atsauc vēstnieku no Turcijas

Nīderlande atsauc vēstnieku no Turcijas; saspīlējums abu valstu starpā aug

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Nīderlandes valdība pirmdien, 5. februārī, atsaukusi savu vēstnieku Turcijā. Viņam bija paredzēts pildīt pienākumus Ankarā, taču kopš 2017. gada marta viņam tikusi liegta piekļuve vēstniecības ēkai Turcijā. Hāga uzsvērusi, kamēr attiecības neuzlabosies, neviens jauns vēstnieks no Turcijas Nīderlandē arī netiks apstiprināts.

Nīderlande par sava vēstnieka oficiālu atcelšanu paziņoja pirmdien, tādējādi iezīmējot jaunu attiecību pasliktināšanos posmu abu valstu attiecībās kopš pagājušā gada marta.

Arī Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ir veltījis skarbus vārdus Hāgai, nosaucot nīderlandiešus par fašistiem un nacistiem un pārmetot politikas un starptautiskās diplomātijas vājās zināšanās. Šī retorika ir atsaukusies uz abu valstu attiecībām.

Tiek apgalvots, ka attiecības starp abām NATO sabiedrotajām valstīm pēc šī incidenta šobrīd ir sasniegušas visu laiku zemāko punktu.

Neskatoties uz nesen notikušajām augsta līmeņa sarunām starp Hāgu un Ankaru, puses nav spējušas vienoties par to, kā vajadzētu notikt attiecību uzlabošanās procesam, norādīja Nīderlandes ārlietu ministrs Halbe Zeilstra. Viņš uzsvēra, kamēr Nīderlandei netiks dota atļauja tās vēstniekam strādāt Ankarā, Hāga arī neizsniegs atļauju jaunam Turcijas vēstniekam sākt darbu Nīderlandē.

Pērn martā attiecības starp Turciju un Nīderlandi pasliktinājās, kad Turcijas amatpersonām tika liegta piedalīšanās holandiešu - turku gājienā ostas pilsētā Roterdamā,

jo varasiestādes saskatīja, ka Turcijas amatpersonas centās apmeklēt tur notiekošo gājienu, lai aģitētu par labu referendumam Turcijā, kur grasījās paplašināt prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana pilnvaras. Taču pasākumu aizēnoja arī tas, ka tas pārauga vardarbībā un bija nepieciešams iesaistīt kārtības sargus.

Turklāt Nīderlandes valdība vispirms liedza Turcijas ārlietu ministra Mevlita Čavušolu, kuram bija paredzēts uzstāties šajā mītiņā, lidmašīnai nolaisties valstī. Nīderlandes valdība norādīja uz “apdraudējumu sabiedriskajai kārtībai un drošībai”. Tas izsauca Turcijas Ārlietu ministrijas protestu, kura izsauca Nīderlandes pagaidu pilnvaroto lietvedi, lai kritizētu aizliegumu Čavušolu. Ankara arī solīja apiet lidojumu aizliegumu.

To pa sauszemi apgāja Turcijas ģimeņu lietu ministre Fatma Betila Sajana Kaja. Viņa bija iebraukusi Nīderlandē no Vācijas, lai piedalītos mītiņā. Taču, ņemot vērā, ka viņai piekļuve Turcijas konsulātam Roterdamā bija liegta, viņa tika izraidīta no Nīderlandes un eskortēta atpakaļ uz Vāciju.

Tas sakrita arī ar laiku, kad Nīderlandes vēstnieks Ankarā atradās dzimtenē, un pēc šī incidenta viņam vairāk netika atļauts iebraukt Turcijā un tur pildīt vēstnieka pienākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti