Nīderlandē aizliedz seju aizsedzoša apģērba valkāšanu sabiedriskās vietās

Nīderlandes parlamenta augšpalāta aizliegusi seju aizsedzoša apģērba, tostarp musulmaņu sieviešu tradicionālā apģērba, valkāšanu sabiedriskās vietās. Likuma iniciatori šādā veidā cenšas novērst valsts islamizāciju.    

“Es domāju, ka šī ir vēsturiska diena, jo sperts pirmais solis valsts islamizācijas novēršanai,” paziņoja senatore no Brīvības partijas Mardžoleina de Klashorsta.

“Mēs uzskatām, ka tas ir jādara, lai aizstāvētu civilizāciju un  Rietumu sabiedrības brīvības. Šis ir pirmais solis, bet otrajam solim jābūt visu mošeju aizliegumam Nīderlandē,” vietējiem medijiem paziņoja senatore.  

Likumu atbalstīja trīs no četrām partijām, kas pārstāvētas premjerministra Marka Rites vadītajā koalīcijā. Likums aizliedz nēsāt apģērbu, kas pilnībā aizsedz seju vai arī atstāj redzamas vienīgi acis, izglītības iestādēs, sabiedriskajā transportā, valsts iestādēs un slimnīcās. Šīs tiesību normas pārkāpējiem varēs piespriest līdz 400 eiro lielu soda naudu. 

Līdzīgi likumi jau ir spēkā Austrijā, Beļģijā, Francijā un Vācijā, un arī Eiropas Cilvēktiesību tiesa atzinusi, ka šāds aizliegums nav pretrunā ar reliģijas brīvību.

Tomēr pilsonisko tiesību aizstāvji uzsver, ka tas ierobežos islāmticīgo sieviešu iespējas iekļauties vietējā sabiedrībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti