Pusdiena

Pusdiena 30.07.2018

Pusdiena

Satelītu attēlos ASV izlūkdienesti fiksē aktivitāti Ziemeļkorejas raķešu rūpnīcā

ASV laikraksts aicina Trampu pārtraukt medijus saukt par "tautas ienaidniekiem"

«New York Times» izdevējs: Trampam jāpārtrauc saukt medijus par «tautas ienaidniekiem»

ASV prezidenta Donaldam Trampam ir jāpārtrauc žurnālistus un medijus saukt par "tautas ienaidniekiem" - tas ir "bīstami" un var novest pie "vardarbības". Ar šādu brīdinājumu klajā nācis ASV laikraksta "New York Times" izdevējs, kuram pēc Baltā nama lūguma nesen bijusi tikšanās ar Trampu. Abiem bijusi vienošanās, ka tikšanās būs konfidenciāla, taču svētdien to tviterī atklāja pats Tramps.

ASV prezidenta Trampa tikšanās ar viņa bieži kritizētā laikraksta "New York Times" izdevēju Arturu Gregu Sulcbergeru notikusi nesen jūlijā. Tikšanās faktu atklāja pats Tramps, par to svētdien paziņojot tviterī. Saskaņā ar Trampa teikto, abi pavadījuši "daudz laika runājot par lielo daudzumu viltus ziņu, ko publicē mediji, un par to, kā viltus ziņas pārtapušas frāzē "tautas ienaidnieks"."

Dažas stundas vēlāk publisku paziņojumu izplatīja arī "New York Times" izdevējs Sulcebergers. Saskaņā ar viņa teikto, tikšanās notika pēc Baltā nama lūguma, un abi ar Trampu vienojušies, ka saruna būs konfidenciāla. Taču, ar savu svētdienas tvītu publiskojot tikšanās faktu, Tramps šo vienošanos ir anulējis, teica Sulcebergers.

Sulcebergers paziņoja, ka tikšanās laikā Trampam teicis, ka frāze "viltus ziņas", ko viņš izmanto pret sev kritiskiem medijiem, "nav patiesa un ir kaitnieciska", tomēr daudz lielākas bažas rada tas, ka Tramps žurnālistus mēdz dēvēt par "tautas ienaidniekiem".

Sulcebergers brīdinājis Trampu, ka viņa "musinošie izteikumi veicina draudu palielināšanos pret žurnālistiem un var novest pie vardarbības".

Tas īpaši attiecas "uz atsevišķiem režīmiem" citās valstīs, kas ASV "prezidenta retoriku izmanto, lai attaisnotu plašas represijas pret žurnālistiem". Sulcebergers sarunā ar Trampu vairākkārt uzsvēris, ka neprasa, lai viņš mīkstina savus uzbrukumus laikrakstam "New York Times", bet gan lai Tramps "pārdomā savus plašākos uzbrukumus žurnālistikai" – tie, paziņoja Sulcebergers, ir "bīstami un kaitējoši" ASV.

Vēlāk Tramps tviterī savukārt ierakstīja, ka tas ir "ļoti nepatriotiski", ka mediji atklāj un ziņo par ASV valdības "iekšējām apspriedēm" un ka tieši tas "apdraud daudzu cilvēku, ne tikai žurnālistu dzīvības". Vairāku tvītu sērijā Tramps arī paziņoja, ka viņa vadībā ASV panāk lielu progresu, taču, piemēram, "New York Times" nedara neko citu, kā raksta sliktus rakstus pat par ļoti pozitīviem sasniegumiem"

Tramps iepriekš regulāri apsūdzējis žurnālistus un atsevišķus medijus, ka tie neizrāda gana cieņas viņa sasniegumiem un viņu nepamatoti kritizē. Šos medijus Tramps regulāri dēvē par "viltus ziņām", un izmantojis arī frāzi "tautas ienaidnieki". Piemēram, par tādiem viņš neilgi pēc stāšanās amatā pirms pusotra gada nosauca gan "New York Times", gan telekanālus NBC, ABC, CBS un CNN.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti