Dienas notikumu apskats

Eiropas dienas svinības Latvijā

Dienas notikumu apskats

Divas lielākās Itālijas partijas tuvu valdības izveidei

Izraēlas premjerministrs un Krievijas prezidents Maskavā apspriež situāciju Sīrijā, Irānā

Netanjahu un Putina sarunu centrā – Sīrija un ASV izstāšanās no Irānas kodolvienošanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu un Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kuri Sīrijas pilsoņkarā atbalsta pretējās puses, trešdien, 9. maijā, tiekas Maskavā, lai apspriestu situācijas attīstību kara nomāktajā valstī, kā arī lai runātu par Irānas lomu reģionā. Sagaidāms, ka darba kārtību ietekmēs arī otrdien izšautās Izraēlas raķetes uz Sīrijas militāro bāzi, kā arī ASV izstāšanās no Irānas kodolvienošanās.

Otrdien Krievijā pēc svētku parādes tiekas Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu un Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Viņš blakus Putinam un Krievijas ciešās sabiedrotās Serbijas prezidentam Aleksandram Vučičam vēroja militāro parādi, kā arī piedalījās “nemirstīgā pulka gājienā”.

Abu līderu tikšanās notiek laikā, kad situācija ir saasinājusies Sīrijā, kur Damaskas kontrolētajiem valdības spēkiem nācās notriekt divas Izraēlas raķetes netālu no galvaspilsētas.

Tomēr šī uzbrukuma rezultātā cieta armijas bāze Kisvehas rajonā. Par to otrdien ziņoja vietējais valsts medijs SANA, atsaucoties uz Sīrijas armijas gaisa spēkiem.

Kāds komandieris, kuru spēki atbalsta Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, ziņu aģentūrai “Reuters” uzsvēra, ka uzbrukums bija vērsts pret Sīrijas armijas spēku pozīcijām.

Vēlāk arī Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija „Sīrijas Cilvēktiesību observatorija” norādīja, ka šajā uzbrukumā tika nogalināti 15 cilvēki, taču starp bojāgājušajiem nebija sīriešu pilsoņu, bet gan Sīrijas valdības atbalstošo spēku kaujinieki no kuriem astoņi bija Irānas Revolucionārās gvardes locekļi.

Lai arī Izraēla nav komentējusi notikušo, tā iepriekš ir paziņojusi, ka centīsies ierobežot to, ko tā uzskata par Irānas militāro „nostiprināšanos” Sīrijā. Kā zināms Izraēla baidās, ka Irāna savu klātbūtni Sīrijā varētu izmantot, lai veiktu iebrukumu Sīrijā, kā dēļ, pēdējos mēnešos Izraēla ir veikusi vairākus gaisa triecienus Sīrijā, kuras vērstas pret Irānas pārstāvošo spēku pozīcijām.

Turklāt Izraēlas spēku uzbrukums izdarīts laikā, kad ASV līderis paziņojis par izstāšanos no kodolvienošanās ar Teherānu, kas var atstāt ietekmi uz stabilitāti Tuvajos Austrumos, par ko savas bažas izteikušas valstis un eksperti.

Situāciju Sīrijā un jautājumā par Irānu neuzlabo arī Izraēlas izdarītais spiediens pret Irānu saistībā ar apsūdzībām par teroristu organizāciju atbalstīšanu, piemēram, libāniešu kaujinieku grupējumam „Hezbollah” piegādājot ieročus. Lai ierobežotu šādas darbības, Izraēla 2007. gadā veica arī uzlidojumus Sīrijā, vēlāk arī atzīstot pastrādāto.

Tas viss ir novedis pie tā, ka Irāna, kura kopā ar Maskavu atbalsta Sīrijas režīmu, ir paziņojusi, ka atriebsies par Izraēlas veiktajiem gaisa uzlidojumiem tās atbalstošajiem spēkiem Sīrijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti