Netanjahu partijas uzvaras gadījumā Izraēla gatavojas anektēt Rietumkrasta apmetnes

Izraēla anektēs Jordānas upes Rietumkrastā izveidotās ebreju kolonistu apmetnes gadījumā, ja Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu partija uzvarēs nākamnedēļ gaidāmajās vēlēšanās. Par to paziņojis pats Netanjahu.

Lai arī drīzumā Amerikas Savienotās Valstis plāno iepazīstināt ar savu Tuvo Austrumu miera piedāvājumu, atsevišķi eksperti pieļauj, ka Netanjahu nostāja apdraud ideju par Izraēlas un Palestīnas mierīgu līdzāspastāvēšanu.  

Izraēla gatavojas anektēt Rietumkrasta apmetnesUģis Lībietis

Ebreju kolonistu apmetnes, kas izvietotas uz 1967.gadā Izraēlas okupētajām zemēm, starptautiskā sabiedrība uzskata par nelikumīgām un jebkādu jaunu ēku celtniecība tiek traktēta kā jauns šķērslis potenciālām miera sarunām ar palestīniešiem.

Tiek uzskatīts, ka šāds Benjamina Netanjahu paziņojums par šo apmetņu aneksiju vien trīs dienas pirms parlamenta vēlēšanām varētu piesaistīt labējā spārna vēlētājus, kuri netic iespējām noslēgt miera līgumu ar palestīniešiem.

Drīz pēc vēlēšanām Amerikas Savienotās Valstis plāno iepazīstināt ar savu jauno Tuvo Austrumu miera piedāvājumu, taču, viesojoties Vašingtonā, Netanjahu esot paziņojis, ka nedrīkst pārcelt kaut vienu kolonistu apmetni.

Palestīnieši jau iepriekš ir paziņojuši, ka pēc pašreizējās ASV prezidenta administrācijas izteikti proizraēliskās nostājas Vašingtona vairs nav piemērota miera procesa vadīšanai, taču ASV norāda, ka viņu piedāvājums būs godīgs abām pusēm.

Citi eksperti gan prognozē, ka Benjamina Netanjahu solījumi anektēt Rietumkrasta apmetnes faktiski pārvelk strīdu idejai par divu neatkarīgu valstu – Izraēlas un Palestīnas – risinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti