Pusdiena

KNAB pārbaudīs ziņas par iespējamo ABLV bankas kukuļdošanu

Pusdiena

Mediji: ASV uzlidojumos Sīrijā nogalināti divi Krievijas algotņi

Izraēlas premjeram Netanjahu draud apsūdzības korupcijā

Netanjahu kritizē jaunākās pret viņu vērstās apsūdzības korupcijā

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahs trešdien, 14. februārī, atkārtoti kritizējis policiju par ieteikumiem izvirzīt viņam apsūdzības korupcijā un liekot no amata atkāpties. Netanjahu uzsvēris, ka valdība jūtas „droša un stabila, lai turpinātu savu darbu līdz pilnvaru termiņa beigām”, noliedzot, ka kāds domātu par atkāpšanos.

Izraēlas policija pēc ilgi notikušas izmeklēšanas otrdien, 13. februārī, rosināja izvirzīt premjerministram Benjaminam Netanjahu apsūdzības divās korupcijas lietās. Tā iesaka apsūdzēt Netanjahu kukuļņemšanā un krāpšanā.

Šīs aizdomas galvenokārt saistītas ar izmeklēšanu par viņu un viņa ģimeni, kura saņēmusi dārgas dāvanas no Holivudas producenta Arnona Milčana un Austrālijas miljardiera Džeimsa Pakera. Starp šīm dāvanām bijušas kastes ar dārgiem cigāriem, dārglietas, šampanieša pudeles un citas mantas. Policija norādījusi, ka to kopējā vērtība esot apmēram viens miljons šekeļu jeb 230 000 eiro, kuras saņemtas no 2007. līdz 2016.gadam. Turklāt likumsargi arī rosina apsūdzēt kukuļdošanā vai kukuļņemšanā Milčanu, kā arī Izraēlas pārdotākā laikraksta izdevēju Arnonu Mozesu, ar kuru Netanjahu plānojis slēgt aizliegtu un slepenu vienošanos.

Tikmēr Netanjahu, kurš šajā amatā ir teju 12 gadus, pēc ziņām par policijas ieteikumiem uzrunāja valsts iedzīvotājus, paziņojot, ka nav vainīgs, un solot turpināt valsts vadīšanu.

„Gadu gaitā esmu pakļauts vismaz 15 izmeklēšanām, kuru mērķis bija atņemt man amatu. Viņi visu sāka ar spilgtiem virsrakstiem, ar tiešraidēm. Dažas izmeklēšanas ir pat beigušās ar skaļiem policijas ieteikumiem, piemēram, kā šovakar. Tomēr visi līdzšinējie mēģinājumi ir beigušies bez acīmredzamiem rezultātiem, un arī šoreiz viņi neko jaunu neatklās,” sacīja Izraēlas premjers. "Pēc tam, kad izlasīju rekomendācijas ziņojumu, secināju, ka tas ir balstīts aizspriedumos un tam ir tam daudz caurumu – gluži kā Šveices sieram. [..]Gribu jūs nomierināt – koalīcija ir stabila un neviens neplāno rīkot vēlēšanas. Mēs turpināsim darbu līdz termiņa beigām," sacīja Netanjahu.

Jāņem vērā, ka Izraēlas premjerministram nav pienākuma atkāpties no amata, ja policija ieteikusi vai ir oficiāli viņu apsūdzējusi likumpārkāpumos.

Lēmumu par to, vai izvirzīt oficiālas apsūdzības, tuvāko nedēļu vai mēnešu laikā ir jāpieņem ģenerālprokuratūrai.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti