Netālu no Solsberi atrastie divi cilvēki saindējušies ar vielu «Novičok»

Jūnijā beigās Lielbritānijā, netālu no Solsberi, kādā mājā bezsamaņā atrastie divi cilvēki bijuši saindējušies ar bijušajā Padomju Savienībā radīto vielu “Novičok”. Tā pati viela bija izmantota pret bijušo Krievijas dubultaģentu Sergeju Skripaļu un viņa meitu Jūliju. Lielbritānijas iekšlietu ministrs lūgs Krievijai paskaidrojumus.

“Šie divi pacienti ir kritiskā stāvoklī pēc saskarsmes ar nervus paralizējošo vielu “Novičok”,” sacīja Anglijas galvenā sanitārā inspektore Sallija Deivisa. “Pēc notikumiem martā mums ir labi atstrādāta reaģēšanas shēma uz šāda veida notikumiem un skaidrs rīcības plāns. Patlaban mūsu prioritāte ir parūpēties par pacientiem un noskaidrot apstākļus, kā abi saindējušies – tādējādi nodrošinoties, ka nepastāv risks sabiedrības veselībai,” norādīja Deivisa.

Britu mediji ziņo, ka slimnīcā nokļuvušie ir Lielbritānijas pilsoņi – 45 gadus vecais Čārlzs Roulijs un 44 gadus vecā Dona Stērdžesa. Viņi abi bezsamaņā atrasti savās mājās Eimesberi pilsētā, kas atrodas desmit kilometrus uz ziemeļiem no Solsberi, kur tika saindēti Skripaļi. Policija norāda, ka apkārtējie nav apdraudēti.

Sākotnēji tika uzskatīts, ka viņiem abiem kļuvis slikti pēc iespējamas heroīna vai kreka lietošanas. Pēc policijas sniegtās informācijas, pagaidām neesot pierādījumu, ka šis gadījums būtu saistīts ar Skripaļu saindēšanu, un nekas neliecina par to, ka kādam varētu būt motivācija šos abus britus tīši saindēt.

Nav arī pierādījumu, ka vīrietis vai sieviete nesen būtu apmeklējuši kādu no vietām, kas tika attīrītas pēc Skripaļu slepkavības mēģinājuma. Tomēr policija norobežojusi vairākus objektus Eimesberi un Solsberi, kur viņi redzēti pirms saindēšanās, tostarp baptistu baznīcu un veikalu.

KONTEKSTS:

Lielbritānijā 4.martā ar nervus paralizējošu vielu tika saindēts 66 gadus vecais bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nāca klajā ar paziņojumu, ka Krievija ir iesaistīta šajā indēšanā. Kremlis to noliedz. Zināms, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok".  

Skripaļa meita no slimnīcas izrakstīta 10.aprīlī.

Aprīļa beigās laikraksts "The Telegraph" vēstīja, ka Lielbritānijas varasiestādes identificējušas galvenos aizdomās turamos saistībā ar bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu Solsberijas pilsētā. Pēc avīzes rīcībā esošās informācijas, aizdomās turamie atrodas Krievijā un ir saistīti ar Kremli.

Saistītie raksti
1 komentārs
Zigfrida Kalatrida
Tgd taa Britanijas MI ( va kas ) KJIMISKO vielu laboratorija ( rajona CENTRAA ) tik indees un indees ( buutu smiekliigi, ja nebuutu ... taa kaa ir ) - visBritaaniju VAI apindees ... ar savu tak 100% ( SAVU TAK, taapat kaa asv uc. ) "navichjoku" - un teiks, ka krievi ( buutu smiekliigi, ja nebuutu ... ) - KO VINJI IISTI GRIB panaakt ????????????? ( Visas tak pasaules visas vietas "imejut" taadus "novichokus" nezin vien kaados daudzumos ( paraleli citiem kjimiskajiem un BIOLOGJISKAJIEM labumiem )( un cik jau asv un friend-i nav jau PIEFIKSEETI pielietojushas - kur krievus nekaadi nevareeja "piesiet")
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti