Nespējot izslēgt Krieviju un Baltkrieviju, pašlikvidējas Eiropas vēlēšanu asociācija 

Nespējot panākt divu trešdaļu biedru atbalstu Krievijas un Baltkrievijas nacionālo vēlēšanu iestāžu izslēgšanai no asociācijas, Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācija pieņēmusi lēmumu pašlikvidēties un izbeigt savu 30 gadus ilgo darbību, informēja Latvijas Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). 

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un Baltkrievijas iesaisti šajā agresijā, CVK nosūtīja vēstuli Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācijai, kurā aicināja izslēgt Krievijas Centrālo vēlēšanu komisiju un Baltkrievijas Republikas Centrālo vēlēšanu un republikas referendumu rīkošanas komisiju no asociācijas. 

Tomēr gan balsojumā par Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu, gan pēc tam sekojošā balsojumā par Krievijas un Baltkrievijas darbības apturēšanu asociācijā lielākā daļa dalībvalstu izvēlējās nepiedalīties, tādējādi padarot balsojumu nederīgu.   

Ņemot vērā, ka abu valstu agresija ir pretrunā asociācijas mērķiem un pamatprincipiem, demokrātijas vērtībām, klaji pārkāpj asociācijas devīzi “Bez ieročiem, ar balss spēku”, asociācijas Izpildpadome pieņēma lēmumu rosināt balsojumu par asociācijas pašlikvidēšanos. Balsojums noslēdzās piektdien, un tajā neviena dalībvalsts nepauda iebildumus. Lēmums stājas spēkā nekavējoties, līdz ar to Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācija no 11. marta pārtrauc savu darbību.

Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācija tika dibināta 1991. gadā kā nevalstiska, no partijām un valdībām neatkarīga organizācija, kuras galvenais mērķis bija nodrošināt objektīvu un no jebkuras nacionālas valdības neatkarīgu forumu informācijas apmaiņai par vēlēšanām un politiskajiem procesiem vēlēšanu organizatoru, ekspertu un zinātnieku starpā, tādējādi veicinot brīvas, demokrātiskas un godīgas vēlēšanas asociācijas dalībvalstīs un asociācijas darbības reģionā. Līdz kara sākumam asociācijā bija pārstāvētas 25 dalībvalstis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt