Neskaidrība par Ziemeļkorejas līdera veselības stāvokli

Ziemeļkorejas oficiālās varas iestādes nav spējušas kliedēt bažas par valsts līdera Kima Čenuna iespējamām veselības problēmām. Savukārt viņa uz laiku “pazudušais” vilciens patlaban atrodas Vonsanas kūrortā.

Kims nav piedalījies publiskos pasākumos kopš 11. aprīļa, tai skaitā neapmeklēja Augstākās tautas sapulces ikgadējo sesiju un ceremoniju par godu sava vectēva – valsts dibinātāja Kima Irsena dzimšanas dienai.

Vienlaikus Ziemeļkorejas mediji vēsta, ka līderis nedēļas nogalē esot izteicis pateicības un atzinības vārdus liela būvniecības projekta strādniekiem, kā arī  saņēmis apsveikuma telegrammu no Krievijas kompartijas līdera Genādija Zjuganova. Tomēr nav publiskoti viņa attēli, un šīs ziņas nav iespējams pārbaudīt.

Tikmēr ASV bāzētā organizācija, kas veic Ziemeļkorejas monitoringu, ieguvusi satelītattēlus, kuros Kima vilciens redzams pie līdera rezidences Vonsanas kūrortā. Šī dzelzceļa stacija esot rezervēta Kima ģimenes vajadzībām. Attēli nesniedz norādes par viņa veselības stāvokli, taču apstiprina informāciju, ka Kims uzturas šajā elites rajonā valsts austrumu krastā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti