Neparedz ASV un Krievijas attiecību maiņu pēc Putina un Trampa tikšanās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Piektdien, 7.jūlijā, Vācijas pilsētā Hamburgā pirmo reizi notiks Krievijas prezidenta Vladimira Putina un ASV prezidenta Donalda Trampa divpusējā tikšanās, kas notiks laikā, kad abu valstu attiecības ir iegājušas strupceļā.

Informācija, ka Putins un Tramps tiksies G20 samitā Hamburgā pēdējos mēnešos publiskajā telpā parādījās ne reizi vien. Taču ne Maskava, ne Vašingtona ziņas par šādiem plāniem ilgi neapstiprināja. Apstiprinājums parādījās tikai otrdien. Tā būšot pilnvērtīga un divpusēja tikšanās, paziņoja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

“Tā ir pirmā tikšanās, abu prezidentu pirmā iepazīšanās. Tas ir galvenais. Mēs sagaidām, ka veidosies darba dialogs, kas droši vien ir nepieciešams visai pasaulei, lai efektīvi tiktu galā ar konfliktu un problēmu kritisko masu,” sacīja Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Pēdējā laikā Krievijas un ASV attiecības iegājušas strupceļā un pozitīvas pārmaiņas vēl nav iezīmējušās. Spriedze abu valstu attiecībās, ko izraisīja apsūdzības par Kremļa iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās, vēl vairāk saasinājās pēc ASV raķešu trieciena Sīrijas gaisa spēku bāzei aprīļa sākumā. Ņemot vērā Ukrainas konflikta turpināšanos, jūnija vidū ASV arī paplašināja sankcijas pret Krieviju.

Ir viedoklis, ka šī tikšanās neko nemainīs Krievijas un Amerikas attiecībās.

Uz to norāda arī Finanšu universitātes Starptautisko ekonomisko attiecību centra vadošais zinātniskais darbinieks Valērijs Abramovs. “Šobrīd Krievijas un ASV attiecības nav savā labākajā fāzē… Kaut ko gaidīt no šīs tikšanās būtu pārāk optimistiski. Tā lielākoties ir neoficiāla tikšanās, kas ļauj neformālā gaisotnē izjust abu līderu garu, savstarpējo saprašanos un iegūt uzticību,” norāda Abramovs.

Kā iespējamos Putina un Trampa pārrunu tematus min abu valstu attiecību attīstību, Ukrainas krīzi un situāciju Sīrijā. G20 samita kuluāros apspriedīs arī Ziemeļkoreju, kas šonedēļ izmēģinājusi starpkontinentālo ballistisko raķeti.

Taču ekonomikas doktors Abramovs atgādina - G20 samits tika izveidots vispasaules finanšu krīzes laikā 2008. gadā, lai sevišķi palielinātu starptautisko ekonomisko sadarbību. Samitam pārsvarā ir visai konsultatīva funkcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti