Eiropa šodien

Polijas protesta kustības līderi apsūdz saziedotās naudas izmantošanā savām vajadzībām

Eiropa šodien

EP aicina ieviest robotu un mākslīgās inteliģences regulējumu

Neparasti aukstajā laikā Grieķijā salst tūkstošiem migrantu

Neparasti aukstajā laikā Grieķijā salst tūkstošiem migrantu

Aizvadītajās dienās piedzīvotās zemās gaisa temperatūras Eiropā skārušas arī tūkstošiem migrantu un patvēruma meklētāju, kas joprojām iestrēguši Grieķijas salās un Balkānos. Sniegu un aukstumu daudziem nācās sagaidīt bez apkures. Eiropas Komisija atzina, ka situācija patvēruma meklētāju nometnēs Grieķijas salās ir „nepieņemama.”

Aizvadītajās dienās, aukstuma vilnim skarot lielu daļu Eiropas, zemas temperatūras un sniegu pieredzēja arī Grieķija, tostarp salas Egejas jūrā, kur atrodas tūkstošiem migrantu un patvēruma meklētāju.

Atēnās pagājušajā nedēļas nogalē temperatūra bija nulle grādu, bet valsts ziemeļos – mīnus 15 grādi pēc Celsija.

Tādas starptautiskās palīdzības organizācijas kā Ārsti bez robežām aicināja varasiestādes uzlabot cilvēku dzīvošanas apstākļus patvēruma meklētāju nometnēs, kur daudziem pat nākas dzīvot teltīs.

Kaut prognoze par gaidāmajiem laika apstākļiem jau bija zināma, pret Grieķijas valdību vērsta kritika, ka tā nerīkojas pietiekami ātri.

Vietējie mediji vēsta, ka, neskatoties uz Grieķijas valdības solījumiem par visiem parūpēties, aizvadītajās dienās daudziem nācās izdzīvot bez apkures.

Īpaša uzmanība bija pievērsta Lesbas salai, kur atrodas vairāk nekā seši tūkstoši migrantu. Kopumā Grieķijas salās šobrīd joprojām atrodas vairāk nekā 15 tūkstoši patvēruma meklētāju.

Eiropas Komisijas pārstāve Nataša Bertauda šīs nedēļas sākumā norādīja, ka Brisele ir gatava finansiāli atbalstīt apstākļu uzlabošanu patvēruma centros, taču piebilda – atbildība gulstas uz Grieķijas valdības pleciem:

„Man ir skaidri jāpasaka – Eiropas Komisija apzinās, ka šobrīd situācija ir nepieņemama. Bet mums arī skaidri jāpasaka – atbilstošu uzņemšanas apstākļu nodrošināšana Grieķijā ir Grieķijas varasiestāžu atbildība. Mēs nevaram diktēt politiku Grieķijā vairāk kā jebkurā citā dalībvalstī. Tas, ko mēs varam un turpinām darī,t ir izdarīt politisko spiedienu un sniegt finansiālu un tehnisku atbalstu Grieķijas varasiestādēm situācijas uzlabošanai.”

Eiropas Komisijas komentāri sekoja Grieķijas migrācijas ministra Jannisa Muzala paziņojumam pagājušajā nedēļā, ka „neviens bēglis vai migrants vairs nedzīvo aukstumā.”

Migranti ar sniegu un aukstumu saskaras ne tikai Grieķijā. Serbijā gandrīz divi tūkstoši migrantu iestrēguši netālu no Belgradas, tā kā robežas ir slēgtas. Simtiem nākas uzturēties noliktavu ēkās un gulēt uz betona grīdām. Nedēļas sākumā gaisa temperatūra Belgradā nokritās līdz -15 grādiem, līdzīgas temperatūras sola nedēļas otrajā pusē.

Ir ziņas par letāliem iznākumiem – pagājušajā nedēļā Bulgārijā netālu no robežas ar Turciju nosaluši vismaz trīs migranti – sieviete no Somālijas un divi irākieši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti