Nepanākot «Brexit» līguma izmaiņas, britu premjera amata kandidāti gatavi izstājai bez tā

Eiropas Savienība (ES) joprojām nav gatava pārskatīt panāktās "Brexit" vienošanās tekstu. Šāds Briseles paziņojums izskanējis par spīti abu vadošo britu premjera amata kandidātu solījumiem panākt izmaiņas līguma tekstā. Lai arī Boriss Džonsons un Džeremijs Hants sola pamest Eiropas Savienību (ES) 31. oktobrī, izskan arvien jauni brīdinājumi par draudošajiem riskiem.

ĪSUMĀ:

 • Boriss Džonsons paziņojis, ka Lielbritānijai jāpamet ES 31. oktobrī ar vai bez "Brexit" vienošanās.
 • Arī Džeremijs Hants paziņojis, ka gatavs pamest ES bez vienošanās, ja nav cita labāka līguma.
 • Džeremijs Hants solījis būt tas politiķis, kurš šādu vienošanos ar ES var panākt.
 • ES atkārtoti norāda, ka neapsver iespēju pārskatīt līdz šim panākto "Brexit" vienošanos.
 • Anglijas un Velsas zvērināto grāmatvežu institūts brīdina par riskiem bezvienošanās gadījumā.

Nepanākot «Brexit» līguma izmaiņas, britu premjera amata kandidātu gatavi izstājai bez tāUģis Lībietis
  Turpinoties cīņai par nākamā britu konservatīvās partijas līdera posteni un līdz ar to arī Apvienotās Karalistes premjerministra krēslu, vārdu apmaiņa starp abiem kandidātiem ir kļuvusi daudz asāka. Pēc tam, kad bijušais ārlietu ministrs un Londonas mērs Boriss Džonsons paziņoja, ka 31. oktobris ir vienīgais iespējamais datums, kad Lielbritānijai ir jāizstājas no ES ar vienošanos vai bez, viņa sāncensis Džeremijs Hants norādījis, ka šis ir viltus termiņš, kas gadījumā, ja parlaments bezvienošanās scenāriju noraida, var novest pie ārkārtas vēlēšanām. 

   

  Taču Džonsons ir paziņojis, ka noteiktajā termiņā ir jāizstājas, lai kādas arī būtu sekas, jo tas esot dzīvības un nāves jautājums.

  "Mans solījums ir izstāties no Eiropas Savienības 31. oktobrī. Saprotiet mani pareizi, es nevēlos, lai mēs piedzīvotu šādu iznākumu. Un es ne uz brīdi neesmu uzskatījis, ka mēs tur nonāksim. Taču, lai panāktu tādu rezultātu, kādu mēs vēlamies, veselais saprāts liek gatavoties aiziešanai bez vienošanās," teica Džonsons.

  Džeremijs Hants ir paziņojis, ka arī viņš būtu gatavs pamest ES bez vienošanās, taču ar noteikumu, ka pie apvāršņa nav kāds labāks līgums.

  Un tieši viņš sola būt tas politiķis, kurš šādu vienošanos ar ES var panākt. Intervijā BBC Radio 2 Hants arī uzsvēris, ka ES pret britiem ir izturējusies kā pret dubļiem, neizrādot nekādu cieņu.

  Džeremijs Hants arī atkārtoti aicinājis Džonsonu piekrist publiskām televīzijas debatēm, no kurām viņa sāncensis līdz šim ir atklāti izvairījies.

  Joprojām valdot neskaidrībai par valsts turpmāko likteni, trešdien, 26. jūnijā, ar savu brīdinājumu klajā nākuši finanšu speciālisti un grāmatveži.

  Anglijas un Velsas zvērināto grāmatvežu institūts, kas apvieno aptuveni 100 000 nozares speciālistu, ir brīdinājis, ka bezvienošanās gadījumā jau 1. novembrī daudziem uzņēmumiem nāksies publiskot brīdinājumus par savu pelņu, jo viņi būs nonākuši iepriekš nekad nepieredzētā situācijā. Organizācijas vadība arī norāda, ka jau tagad britu tehnoloģiju industrijas reputācijai ir nodarīts milzīgs kaitējums un tā zaudē savas līderpozīcijas.

  Starp citu, runājot par tehnoloģijām, šajās dienās aktualizējies arī jautājums par Ziemeļīrijas robežu, Borisam Džonsonam apgalvojot, ka robežpārbaužu problēmu būtu iespējams atrisināt ar augstajām tehnoloģijām. Šo tehnoloģiju izstrādātāji gan ir atzinuši, ka viņiem nav konkrētu aprēķinu par to, cik šāds projekts varētu izmaksāt.

  Bet tikmēr ES kārtējo reizi ir uzlējusi aukstu ūdeni karstasinīgajiem britu premjera amata kandidātiem, paziņojot, ka Brisele joprojām neapsver iespēju atvērt un pārskatīt līdz šim panākto "Brexit" vienošanos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti