Nepanāk Lībijas politiskās krīzes risinājumu

Itālijas pilsētā Palermo notikušajās sarunās nav izdevies panākt izlīgumu starp abām konkurējošajām Lībijas valdībām. Tomēr tikšanās varētu mazināt militāra konflikta risku šajā Ziemeļāfrikas valstī.

Apvienoto Nāciju Organizācijas īpašais sūtnis Hasans Salame norādīja, ka sanāksmē bijusi vienprātība par nepieciešamību garantēt drošību un Lībijas ekonomisko attīstību. Arī starp konfliktējošo valdību pārstāvjiem pasākumā bijuši korekti kontakti.

Savukārt tikšanās saimnieks Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņoja, ka sarunas devušas pozitīvu signālu un cerību. Tikmēr eksperti ārvalstu mediju pārstāvjiem norādīja, ka Palermo tikšanās var kļūt par sākumpunktu stabilitātes atjaunošanai un armiju apvienošanai. Jau nākamajā gadā arī plānota plašāka konference par Lībijas krīzes risinājumu.

Jau vēstīts, ka Palermo sarunās piedalījās konkurējošo Lībijas politisko grupējumu, ASV, Francijas, Eiropas Savienības, Krievijas, Ēģiptes, Tunisijas un Alžīrijas pārstāvji. To mērķis bija izbeigt ieilgušo konfliktu, ka sākās pēc autoritārā valsts līdera Muamara Kadafi gāšanas 2011. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti